Bateria-formatowac czy nie?


(Kytof1) #1

Mam pytanie,czy powinno się formatować baterie do telefonu,np. litowo polimerowe albo litowo jonowe?Słyszałem że jedni mówią że trzeba,a inni że nie wolno.

Jeżeli tak to jak powinno się to robić?


(Dolcegabbanazabrze) #2

Nie ma już takiej potrzeby. Technika tak poszła do przodu, że formatowanie baterii to już przeszłość. Śmiało możesz doładowywać nawet po 10 minut od pierwszego włożenia jej do telefonu.

pozdrawiam.


(Mireczek) #3

Bateria NIKLOWO-WODORKOWA symbol Ni-Mh

Akumulatory niklowo-wodorkowe powinny być rozładowywane i ładowane do pełna co kilka lub kilkanaście cykli użycia, aby uniknąć efektu obniżania się pojemności akumulatora. Mają one tzw. efekt pamięciowy. Występuje, gdy kilkukrotnie nie rozładujemy do końca baterii lub ją często "doładowujemy". Bateria traci wtedy swoją pojemność. Baterie Niklowo-Wodorkowe najlepiej rozładowywać do końca i długo ładować (kilkanaście godzin). Najstarsza technologicznie spośród baterii stosowanych w telefonach GSM.

Bateria LITOWO-JONOWA symbol Li-Ion

Akumulatory Litowo-Jonowe są pozbawione efektu pamięciowego, co oznacza, że można je doładowywać w dowolnej chwili oraz są wyjątkowo małe i lekkie. Jeśli tego typu bateria nie była długi czas używana, to należy ją naładować przed użyciem. Charakteryzuje się znacznie większą trwałością w porównaniu do baterii Niklowo-Wodorkowej.

Bateria LITOWO-POLIMEROWA symbol Li-Polimer

Akumulatory Litowo-Polimerowe mają właściwości zbliżone do akumulatorów litowo-jonowych, lecz technologia polimerowa pozwala na budowę wyjątkowo płaskich, elastycznych i bardzo lekkich ogniw. To najbardziej zaawansowane technologicznie baterie. Nie mają efektu pamięciowego, posiadają najlepsze parametry wytrzymałościowe wśród baterii do komórek.


(Kylek) #4

Najlepiej postępować według zaleceń producenta umieszczonych w instrukcji...


(Miszkurka2000) #5

Było już tyle razy że baterii sie nie formuje. Nie ma takiej potrzeby. Wkładasz do telefonu i już. Jak się rozładuje ładujesz albo jeśli ci potrzeba to wcześniej. Pełna dowolność. Tak jak już wspomniano technologia poszła do przodu.


(Raiden77) #6

Ludzie! !!

Jak już, to baterie się FORMUJE a nie formatuje. Zapamiętać to sobie!


(Kylek) #7

To czemu w instrukcjach piszą o formatowaniu? Błąd w tłumaczeniu?


(eyeti) #8

:smiley: Nowe baterie się formatuje

Tak pisze w większości instrukcji obsługi telefonów