Bateria K800 formatowanie

witam

zakupiłem niedawno taki telefon, sprzedawca nic nie mówił o formatowaniu baterii, jak się ją formatowalo bo nie pamiętam ?? Chyba że jest tak jak słyszałem niedawno od kogoś że te baterie to są z tych modeli co nie trzeba kilkakrotnie rozładować i naładować, już są tzw. po formatowaniu.

nie musisz formatować baterii po prostu ja naładuj do pełna i już będzie dobrze

Wszystko jedno. Możesz formować albo i nie. Nie będzie to miało żadnego wpływu na wydajność ani na większe zużycie baterii. Formowanie nowych (litowo-jonowe, litowo-polimerowe) baterii ich nie uszkadza tak jak niektórzy tutaj twierdzą:|

Proszę zmienić temat na konkretny,opcja edytuj i popraw.JNJN

Możesz,ale nie musisz 3razy po 12 godz i będzie git :smiley:

mój wujek pracuje w serwisie gsm i mówił mi ze najlepiej dać do ładowania na na cały dzień i powinno być wsystko w prządku

viewtopic.php?f=12&t=73030&hilit=+battery

I co z tego że podłączysz ją na cały dzień… gdy ta bateria się naładuje automatycznie odcina zasilanie i nie ładuje się, tylko tyle że by sobie poleżał ten telefon nic więcej naładuj do max i korzystaj.

P.S. Przez jakiś 1-2miesiące bateria będzie Ci krótko trzymać ok. 2-3dni (miałem to samo) po pewnym czasie użytkowania dochodzi do normy i trzyma ok. 3-5dni.

Przeczytałeś chociaż temat? Jeśli tak, to czy wiesz jaką baeterię posiada K800i?..

Skoro i to już sprawdziłeś - nie wprowadzaj ludzi w błąd.

Ostatnio był podobny wątek, chyba dotyczący SE K550i gdzie jasno, wyraźnie i dobitnie było napisane, że niczego podbnego w przypadku li-ion i li-poli się nie robi.

I lekturka dodatkowa:

http://www.k800i.pl/viewtopic.php?t=279&start=15

Tak akurat większośc tak robi,możesz formatować,a wcale nie musisz tych bateri!!Ja tak sformatowałem i mój k550i trzyma 3-4 dni :lol:

No to zależy jak intensywnie korzystasz z telefonu. Moim zdaniem to jest normalny wynik dla tego modelu i to całe formowanie nie miało w tym przypadku znaczenia.

3-4 jak korzystam z mp3,gier itp.a tak ze 6 dni max.Niektórym ponad tydzień nawet :smiley: