Bateria Li-Ion


(Cichocki1994) #1

Mam taką baterie w telefonie Sony ericsson (Zylo) w20i. I mam pytanie jak mam zadbać o przedłużenie żywotności bateri by długo mi służyła ? formować ją po 10 h ładowania ? Nie znam sie na tym i mam nadzieje że mi pomożecie.


(Cedar) #2

Użytkować zgodnie z zasadami opisanymi w instrukcji obsługi telefonu - naładować, użytkować, doładowywać kiedy potrzeba.

Formowanie akumulatorów miało sens w epoce akumulatorów Ni-Cd i Ni-MH.


(Mwilq) #3

Cedar - Twoja procedura obchodzenia się z baterią Li-Ion jest jak najbardziej słuszna, jednak to co napisałeś w pierwszej części nie zawsze pokrywa się z tą drugą. Miałem przypadek, że dla omawianej baterii, autor instrukcji zalecał formatowanie jak dla baterii starszego typu. Czytając to miałem wrażenie, że komuś nie chciało się pisać tekstu na nowo i robił kopię instrukcji starszych modeli.


(Agatonster) #4

Maux ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(Błażej) #5

W bateriach które montuje się obecnie, zaleca się nie doprowadzanie bateri do stanu wyczerpania całkowitego. Lepszy wpływ ma 'podładowywanie'.