Bateria nie ładuje emachines e728 pomocy

Witam mam Emachines e728-452G25MNKK zainstalowałem Windows 7 oryginał i komputer nie chce ładować baterii lampka od klawiatury mignie 3,4razy apotem gaśnie i nie ładuje jak ten problem rozwiązać ??? proszę o pomoc specjalistów ??? cały lapek jest nowy i ma gwarancje ale może obejdzie się bez serwisu i pytam co zrobić??

Wcześniej bateria była ładowana czy od początku nie działa ładowanie? Spróbuj wyjąć i ponownie włożyć baterię a jak nie pomoże to telefon do Acera i wyślij do serwisu. Masz dwuletnią gwarancję na laptopa w systemie door-to-door

ja mam na lapka jeszcze sklepowa gwarancje 21miesiecy ale może na forum poradzicie co zrobić żeby się obeszło bez serwisu .

bateria była sformatowana i działała ale teraz robiłem format kompa i siadła mi bateria do zera tak ze się już go włączyć nie dało podpoiłem ładowarkę i mignie 3 razy pomarańczowa lampka i potem gaśnie lampka w lapku od ładowania i w zasilaczu tez się nie świeci lampka a jak wyciągnę baterie z lapka i podłącze zasilacz to komputer startuje i wszystko jest ok na prądzie z sieci a z baterii nie chce i mam problem co zrobić???