Bateria nie ładuje sie (Dell)

Witam.

Ostatnio moja siostra pożyczyła laptopa i niestety coś zmajstrowała przy baterii i teraz nie chce sie załadować.

Dla przykładu ma 40 % i jak podepnę ja do ładowarki to ładuje sie do ok 42% i koniec. Pisze że jest 42 i “nie ładuje”

Ci zrobić w takim wypadku??

Obejrzyj dokładnie wtyczkę od zasilacza. Tą, którą wciska się w gniazdko laptopa. Sprawdź czy bolec wewnątrz nie jest wciśnięty, skrzywiony czy ułamany.

Wtyczka działa poprawnie ponieważ aktualnie laptop działa z wyciągniętą baterią podłączony własnie wtyczką do prądu.

Jak naprawić teraz ta baterie??

miałem to samo w moim Dell problemem był zasilacz nie wiem dokładnie co ale po zakupie nowego zaczął ładować (miałem już 3 zasilacze)

Sprawdzałem lapka pod innym Dellem - chyba to był Inspirion czy jakoś tak.

Po podłączeniu mojej ładowarki ten 2 Dell nie wykrywał jej i tamten laptop nie ładował sie . Ale jak ja podłączyłem tą od Insipriona do mojego Studio 1555 to laptop działał ale bateria sie nie ładowała czyli tak jak mam normalnie teraz. Wina ładowarki czy baterii??

Dodam ze podczas startu laptopa pojawia sie komunikat o tym że nie wykryto czegoś z ACPI o ile dobrze pamiętam.

miałem dokładni to samo mam inspiriona komunikat przy starcie ze nie wykrywa ładowarki, jak pisałem wcześniej bo zakupie nowej ładowarki u mnie było wszystko ok, muszę dodać że po kilku latach bateria mi padła (chyba), komputer nie wykrywa jej

po odłączeniu zasilacza po 2 min laptop się wyłącza, albo się już zużyła albo uszkodziła przez problemy z ładowarkami