Bateria - nie ładuje

Czesc, a wiec od wczoraj na moim laptopie robi sie cos takiego (win 7), bateria jest podlaczona i nie laduje mi w ogóle.

  • Pozostało: 8% (Podłączony, nie ładuje) a przy odpięciu kabla komputer się wyłącza.

padła bateria… lub… zanim wyslesz do serwisu spróbuj zlokalizować podobny model do ktorego włozysz baterię żeby wykluczyć problem z laptopem. Jaki laptop i kiedy kupiony? Bateria ma 6 miesięcy gwarancji chyba :slight_smile:

wyłącz go-> wyjmij baterie -> włącz na zasilaczu w bios albo jakąś wersje live linuxa -> na włączonym włóż tą baterie i potrzymaj go trochę w tym stanie (z 5-10 minut )czasami to pomaga :slight_smile:

Z tego co słyszałem to baterie w laptopach mają licznik ładowań baterii i po iluś ładowań trzeba baterię ‘zresetować’, samemu chyba można to zrobić tylko trzeba poszukać tego w internecie, ale najlepiej sprawdzić na innej baterii, bo przyczyna może też być po stronie laptopa.

Ma jakieś 3 lata, i bateria tyle samo, próbowałem odrazu

wyłaczyć > wyjać > włączyć > wyłączyć > włożyc baterie

ale to nic nie dało :stuck_out_tongue:

Sprobuje tych waszych pomosl, odezwe sie.

Dodane 19.04.2012 (Cz) 12:43

Niestety nic to nie dało, ,może poprostu wysiadła? Czy to że nigdy laptopa do czyszczenia oddawałem ma znaczenie?

Ile nowa bateria do Satelite L500 będzie kosztować?

Najprawdopodobniej masz uszkodzoną elektronikę w akumulatorze. Wątpię, żeby same cele były uszkodzone żeby dawały tylko 8% pojemności. Tak czy siak spróbuj odszukać u kogoś taki sam model akumulatora, żeby potwierdzić teorię. Żadne magiczne ruchy proponowane wyżej nie ocalą akumulatora.

3 lata w laptopie pracy non stop - ma prawo paść.

Prawdopodobnie akumulator jest już na wykończeniu. W moim 4-letnim laptopie dzieje się to samo, czasami, ale tylko czasami, bateria też się nie ładuje, u mnie jednak pomaga pozostawienie na ładowaniu, gdy laptop jest wyłączony. Mój laptop obecnie robi za stacjonarkę, a bateria robi za UPS :slight_smile:

Pozdrawiam!