Bateria podłączona nie ładuje


(lazlow87) #1

Posiadam laptopa od niedawna - 20 lipca. Zauważyłem, że baterie jest podłączona na poziomie 96% i jest wykrywana jako podłączona, nie ładuje. Korzystałem z niej tylko kilka razy i nie rozładowywałem do końca. Bawiłem się w opcjach zarządzania zasilaniem bo mam kartę zintegrowaną i dedykowaną, przełączałem także kartę na samą dedykowaną.

Jakieś sugestie ??


(Gural7) #2

Polecam sprawdzić zasilacz.Często bywa tak że zasilacz świeci ,podtrzymuje zasilanie zewnętrzne ale nie starcza napięcie na ładowanie.Możesz sprawdzić miernikiem.Zasilacz powinien podczas ładowania do laptopa dostarczać 19-19,4 v a bez 12v i więcej.


(lazlow87) #3

20 lipca 2012 kupiłem jest na gwarancji. A czy to może być wina tego że odłączałem zasilacz i przechodziłem na baterię ??


(Gural7) #4

To nie ma wpływu.Baterie Litowe nie rozładowuje się do końca bo zmniejszasz jest żywotność,są stworzone do doładowywania i najlepiej jak ładuje się od 25-30 % .Możliwe że masz błędny odczyt że bateria jest na poziomie 96 % a jest tak naprawdę 100%. Warto wykonać wtedy restart komputera i odczytać ponownie stan baterii.


(lazlow87) #5

Restartowałem wielokrotnie i wyciągałem baterię, poprawiałem zasilacz przy wejściu. Program od Lenovo też odczytuj na poziomie 96% w trayu. Czy za odczyt baterii może odpowiadać także jakaś usługa.

Dodane 31.07.2012 (Wt) 10:14

odłączyłem zasilacz od laptopa i jest 94% i nadal pisze że nie ładuje. Czy bateria będzie się ładować normalnie jak laptopa jest wyłączony ale podłączony do zasilacza ??


(Gural7) #6

Usługa zarządzanie energią .Ale ma raczej nikomy wpływ .Jeśli masz możliwość przejdź się do sklepu komputerowego i zapytaj "że chciałbyś sprawdzić ładowanie baterii bo coś masz nie tak z zasilaczem i chciałbyś kupić ewentualnie inny,powinni cię obsłużyć uniwersalnym i sprawdzisz .Nie zostawiaj laptopa na sprawdzenie bo za to zapłacisz ,sprawdź na miejscu i wróć do domu:) .Jak będziesz wiedział będziesz w stanie wiedzieć co jest nie tak.By nie oddawać całego laptopa na gwarancje.


(lazlow87) #7

Dzięki za dobrą radę. Jest motyw po dodaniu odpowiedzi zaczęło ładować jest na poziomie 98% i ładuje nadal. Odpiąłem zasilacz tylko przy wejściu do laptopa.