Bateria poniżej 30% zaczyna bardzo szybko spadać

Witam, mam problem z baterią w moim telefonie. Sprzęt to bardziej typowa chińska zabawka niż smartfon ale narazie nie ma innego wyjścia. Telefon działa normalnie itp. Problem w tym, że kiedy bateria spada poniżej ~30% to później od zera dzieli ją kilka minut. Na internecie poczytałem na ten temat i podobno kalibracja baterii może pomóc. Doczytałem się również tego, że potrzebny do tego jest root. Bateria jak i port do ładowania były wymieniane na nowe (z różnych powodów w niedługim odstępie czasu) Moje pytanie brzmi: Czy kalibracja rzeczywiście pomoże? Jeśli tak to czy jest możliwość kalibracji bez roota?

Po pierwsze co to za model ?

Po drugie… co to za bateria była włożona?
Raczej podejrzewałbym jej fatalną jakość.

1 polubienie

Oukitel U8, bateria jak i port do ładowania ściągnięte z aliexpress. Bateria już przed wymianą miała takie problemy a port wymieniłem ze względu na uszkodzenie wejścia.

A szczerze mówiąc to trudno mi powiedzieć co to za bateria teraz, podobno oryginalna no ale to chińskie tak więc zbytnio dużo o niej powiedzieć nie mogę

Kalibracja to hoax. A spadek od okolic 30% w szybkim tempie jest całkiem możliwy i normalny. Poczytaj trochę o oszczędzaniu energii w andku, to Ci się rozjaśni kwestia.

1 polubienie