Bateria Realme C30

realme C30 Bateria 100%-10% wytrzymuje 12 godzin. Kiedy dochodzi do 10% -0% kilka minut
wytrzymuje. Spada szybko do 0.Czy u was też tak jest.

Chodzi ci o to, czy ten model tak ma, czy smartfony w ogóle?

PS
Ja bym generalnie odradzał rozładowywanie baterii do zera :slightly_smiling_face:

Chodzi o ten model C30. Jak możesz sprawdzić dziękuję.

Co mam sprawdzić? Ja mam inny smartfon i ten problem u mnie nie występuje - stan baterii pokazuje się prawidłowo.

Musiałem, że masz dochodzi 10% bateria spada w krutkim czasie do 0% kilka minut.Pozdrawiam

Musi to na Rusi.

Bo krudko tżyma.

  1. ile lat ma ta bateria?
  2. Bateria jest oryginalna?

8 miesięcy leżał w sklepie data na pudełku czerwiec może to. Miałem Sony Xperia tam przy końcu też trochę leciał ale działał 4 lata

https://techno-senior.com/2022/07/31/test-realme-c30/
Cytuj:
Akumulator naładowany w 5% umożliwia:

1,5 h rozmów w aplikacji WhatsApp
2,3 h rozmów telefonicznych
4 h korzystania z serwisu Spotify

https://www.x-kom.pl/p/1048920-smartfon-telefon-realme-c30-3-32gb-denim-black.html
Cytuj:
To całkiem sporo, dzięki czemu smartfon może wytrzymać bardzo długo nim konieczne będzie ponowne naładowanie. Producent przygotował również zaawansowany tryb oszczędności energii. Z jego pomocą smartfon może działać jeszcze do 45 godzin, mając jedynie 5% zapasu energii.

Ekstrapolując, to naładowany do 100% może trzymać do 900 godzin. Wow. Skubany.

Generalnie dużo zależy od siły sygnału - słaby sygnał szybciej wysiada bateria.
A tak na serio to „papier” wszystko przyjmie, a już szczególnie w budżetowych sprzętach podane przez producenta dane techniczne trzeba przyjmować z przymrużeniem oka tym bardziej że się zabezpieczył:

Uwagi:
1. Wynik testu porównawczego AnTuTu pochodzi z laboratorium realme.
2. Dane na temat UFS 2.2 pochodzą z laboratorium realme. Faktyczne działanie może się różnić w zależności od lokalnych warunków.
3. Pojemność akumulatora modelu realme C30 wynosi typowo 5000 mAh.
4. Dane na temat pojemności akumulatora pochodzą z laboratorium realme. Faktyczne działanie może się różnić w zależności od lokalnych warunków.
5. Dane na temat grubości i wagi pochodzą z testów przeprowadzonych przez laboratorium realme. Ze względu na różne metody pomiarowe uzyskane dane mogą się różnić w granicach tolerancji.
6. Specyfikacja ekranu została opracowana na podstawie wyników testów przeprowadzonych w laboratorium realme.
7. Procedury badawcze są ustalane przez laboratorium realme.
8. Zdjęcia urządzenia mają charakter poglądowy, a rzeczywisty wygląd produktu może się różnić. Niektóre dane techniczne produktu i opisy mogą się różnić na przykład w zależności od dostawcy. Dane podane na tej stronie opierają się na parametrach technicznych dostarczonych przez firmę realme, wynikach badań laboratoryjnych oraz wynikach testów dostawców. Rzeczywiste parametry mogą się nieznacznie różnić w zależności od wersji oprogramowania testowego, środowiska testowego, wersji urządzenia i warunków korzystania.

Moja cocia ma C11 tam jest wszystko dobrze bateria trzyma ale tam jest android 10. Ciocia Ogląda Youtube patrzę na baterie a tam 50% i 15 godzin oglądania Youtube. Ogląda w nocy może dlatego tak trzyma dobrze.

Mam ten telefon od 2 dni i umnie to występuje już przy 20% do 0%. Za drugim razem sprawdziłem programem do kontroli napięcia i bateria przy tych niskich procentach ma zaledwie 3,4v, w innych telefonach przy 1% ma 3,55-3,6v. Możliwe że coś jest zepsute softowo w tym modelu. Chodzi o tzw. tablicę napięć, gdzie telefon przypisuje wartości procentowe to napięcia. Jeszcze będę testował i może oddam.

Mam 2 miesiące i działa jak się popsuje to oddam, ładuje przy 20%. Czytałem na forum Samsunga że tam też są różne problemy z telefonami. Czekam. Napisz co u ciebie

Tu rozwiązali aktualizacja

No ja wymieniłem na inny egzemplarz i… jest to samo, po prostu producent tak sobie wymyślił że te ostatnie procenty odpowiadają bardzo niskiemu napięciu. W zasadzie da się tak zrobić żeby dłużej pochodził tylko trzeba włączyć ten tryb superoszczędny.
Czyli… „ten typ tak ma”.

A… i wcześniej pisałem że już przy 20%, ale po pełnym załadowaniu do 100% jest trochę lepiej, bo w dopiero przy 10%, co w sumie już w niczym nie przeszkadza, można przewidzieć kiedy ładowanie podłączyć.

Ja u siebie zauważyłem też że poniżej 10% jasności ekran ma niestabilne podświetlenie, trochę przygasa jak procesor mocniej jest obciążony, np. wczytywanie stron internetowych w przeglądarce. W obu egzemplarzach tak samo jest, widać bardziej na biaym tle/grafice. U siebie też to widzisz? Jeśli korzystasz z auto-jasności to on i tak nie ustawi jasności poniżej10%, trzeba tryb manualny i maksymalnie w lewo.

W Mediaexpert mają dobre telefony C31 4/64 za 550 zł , są jeszcze fajne Infinix.