Bateria RFJMW do Della - zamiennik Green Cell czy oryginał?

Witam serdecznie.
Jestem na etapie kupna nowej baterii do mojego już lekko wysłużonego laptopa. Obecnie bateria wytrzymuje około 15 minut.
Poprzednia, oryginalna bateria

W związku z tym mam do Was pytanie.
Zastanawiam się czy inwestować w nową, oryginalną baterię około 320 zł, czy postawić na tańszy o ponad 100 zł zamiennik?
Kupowałem już kiedyś głośnik Xiaomi w sklepie Świat Baterii, jednakże teraz chciałbym zaopatrzyć się u nich w baterię.
https://swiatbaterii.pl/43-baterie-do-laptopow-dell
Zastanawiałem się wcześniej nad pojemnością wyłącznie 5200 mAh lub 6800 mAh, jednakże teraz doszła po rozmowie wczorajszej z obsługą klienta świata baterii jeszcze pojemność 7800 mAh.

Czy mieliście może do czynienia z tymi zamiennikami? Ponoć ta pojemność 6800 i 7800 mAh jest lepsza od oryginału, jeśli chodzi o czas pracy. Czy to prawda?

Jeśli chodzi o pojemność 7800 mAh, która jest powiększona o rząd ogniw to czy korzystał ktoś z takiego rozwiązania? Bateria będzie się trzymać w laptopie? Waga jest większa, więc mam obawy co do spójności tej baterii z laptopem. Nie jest to już nowy sprzęt, a nie chcę zamawiać baterii w ciemno by sprawdzić tylko to czy nie będzie wypadać. Szkoda pieniędzy na odsyłanie i bawienie się w zwroty.

Ewentualnie do wyboru mam pojemność 5700 mAh, czyli po prostu oryginalną baterię w cenie 320 zł ze sprawdzonego źródła (sklep Della), choć nie ukrywam, że wolałbym te ponad 100 zł zaoszczędzić kupując zamiennik, gdyż laptop będzie ze mną maksymalnie dwa lata, a potem wymiana wreszcie na jakiegoś Macbooka…

Uprzejmie proszę o poradę, najlepiej popartą doświadczeniem z tą marką. Pytałem na dwóch innych forach o opinie, jednakże chyba trafiłem na takie, które już nie działają aktywnie :confused:

I tyle zamiennik wytrzyma. Mają dwa lata gwarancji i po tym okresie padają jak muchy. Miałem kilka greencelli i wszystkie zdechły chwilę po zakończeniu “wsparcia”.

Z jakich serii korzystałeś? Tych wersji na lepszych ogniwach, czy tych standardowych?

Zawsze brałem najtańsze.

Ja możesz kupić zamiennik za 220zł to bierz, bo oryginał widzę że kosztuje ponad 600zł, ale do tej “powiększonej” nie ma sensu dopłacać, bo pewnie to wygląda tak jak w przypadku powerbanków 100000Ah gdzie jest zmieniona tylko etykieta, a jak się otworzy obudowę to w środku standardowe ogniwa :stuck_out_tongue_winking_eye:

Może to jest właśnie problemem? Dlatego od razu odrzuciłem wersję najtańszą, a celuję w ogniwa albo Samsunga, albo Panasonica - wyczytałem na forach, że są na prawdę dobre.
Kwestia tylko tego czy warto dopłacać do Panasoniców, czy Samsungowe wystarczą na te dwa lata bez żadnych problemów.

Tak jak napisałem wcześniej - najtańsze wytrzymają tyle, na ile producent daje gwarancji. Jak nie chcesz trzymać lapka dłużej niż dwa lata, inwestowanie w “oryginał” nie ma większego sensu.

Ta cena 600 zł to raczej jakaś pomyłka. Wątpię, by bateria kosztowała 1/3 wartości laptopa. Tym bardziej, że w sklepie powiedzieli, że 320 zł nówka oryginał. Co do tej pojemności 7800 mAh powiększonej, to jestem sceptycznie nastawiony. Z jednej strony faktycznie jest duża pojemność i aż ciężko uwierzyć, że w tej cenie można mieć taki akumulator, a z drugiej jakby dołożyć jeszcze kilka ogniw do tej mojej oryginalnej to pewnie też taka pojemność by wyszła.

Nie wejdzie tam więcej ogniw, bo cała obudowa jest takimi wypełniona


Jedynie mogą być ogniwa o większej pojemności, ale to mało prawdopodobne, że producentowi laptopa nie opłaca się wsadzić (nawet żeby się pochwalić specyfikacją), a komuś innemu za 1/5 ceny się opłaca :wink:

Te baterie różnią sie tym że oryginalną w zakładach KiuHiKiy robi chińczyk na pierwszej zmianie a zamiennik na drugiej.

Skądś jednak różnice w wytrzymałości, czy w deklarowanej pojemności się biorą. Nieważne kto produkuje tylko jaką kontrolę jakości ma odbiorca.
W omawianym tutaj przypadku to jednak nie ma wielkiego znaczenia, bo jak wspomniał @anon41799040 gwarancja jest na 2 lata kupując u europejskiego sprzedawcy i jeśli coś się w tym czasie popsuje, to zostanie wymienione na nowe.

Hej,

To generalnie trochę loteria. Kupiłem takie, które faktycznie szybko po okresie gwarancyjnym padły, ale mam i takie, które działają ponad 3,5 roku i pokazują utratę pojemności na poziomie 23%. To oczywiście baterie o powiększonej pojemności. Dzisiaj mój Acer Aspire 6930G na baterii 73000 mWh z ogniwami Sanyo trzyma na maksymalnej wydajności i mocniejszym obciążeniu jakieś 2 - 3 godziny. A to model z podświetlaniem świetlówkami.

Kupowałem i takie, i takie - i chyba nieco lepiej trzymają te z ogniwami Samsunga czy Panasonica. Pytanie tylko czy warto do nich dokładać - to już musisz ocenić sam.

Nie do końca. Najczęściej są to baterie większe, wystające poza standardowy obrys, takie rozbudowane, które już nadają laptopowi pochył. Jest więc więcej miejsca na ogniwa.

Można, ale trzeba pamiętać, że on będzie większy.

Pozdrawiam,
Dimatheus

1 polubienie

Serdecznie dziękuję za odpowiedź.
Skuszę się jednak na baterię o pojemności 7800 mAh.
Ma ona większe rozmiary, ale raczej z użytecznością nie będzie problemu.
Mam jedynie nadzieję, że nie będzie ta bateria wypadała z laptopa ze względu na swoją większą wagę.
Czytałem dokładny opis tych produktów na stronie Świata Baterii, że w przypadku baterii na tych lepszych ogniwach gwarancja jest D2D, więc mam nadzieję, że faktycznie są dobrej jakości, skoro oferują wysyłkę kuriera na ich koszt po odbiór na serwis (co kosztuje w rzeczywistości firmę pewnie z 6-7 zł za odbiór i kolejne 6-7 za odesłanie do klienta z serwisu).
Pozdrawiam serdecznie

Jeżeli bateria ma mechanizm zamykający, to nie powinno być żadnego problemu. Zwiększone pojemnościowo baterie mam w Acerach, jak i w HP’kach i nigdzie nie było problemu z wypadaniem baterii.