Bateria w Asus rog Strix g15 szybko się rozładowuje

Witam. Mam problem, kupiłem laptop wymieniony w tytule, z i7, gtx 2060 i dyskiem ssd, natomiast bateria jak narazie to wielka porazka. Pokazuje staty z baterii i programów, i nawet w trybie oszczędzania energii bateria schodzi jak szalona, ja rozumiem że w trakcie gier może tak się dziać, ale to samo jest w czasie używania normalnego. Dodam że podczas pierwszego uruchomienia na zasilaniu, lądowałem go 3 godziny tak jak producent zalecił w instrukcji. Wyłączyłem też aplikacje które startowały wraz z Windowsem, więc nie wiem gdzie może tkwić problem

Bateria osiąga docelową pojemność dopiero po kilku cyklach ładowania.

Naładuj ją i rozładuj kilka razy, zobaczysz, że jej żywotność się zwiększy. Tak samo miałem w takim jednym starociu, kupiłem do niego baterię i najpierw chodziła z 15 minut, dopiero po kilkunastu naładowaniach i rozładowaniach osiągnęła docelowy czas działania.

Odezwij się za kilka dni, jak “pomęczysz” trochę ta baterię. Jak nie przejdzie to dopiero coś będziemy radzić.

1 polubienie

W moim MSI bateria od nowości trzymała parametry (te które można było znaleźć na testach) w trybie pracy zrównoważony (i5 4210 igf840m). Sprawdź sobie testy na takim notebookcheck jak im tam wyszły czasy pracy w różnych trybach.

1 polubienie

Bywa różnie. Czasami trzyma od początku, czasami trzeba naładować i rozładować baterię kila razy. Nie ma tu reguły. Tak jak mówię, niech kolega odezwie się za kilka dni, i powie, jak wygląda sytuacja z baterią.

1 polubienie

Spawdz czy nie masz w opcjach zasilania właczonej “wysoka wydajność”?

1 polubienie

Jaką tam masz baterię (pojemność)? Podejrzewam, że przy takich podzespołach to będzie ok.1godz. normalnej pracy.

1 polubienie

autor napisał:

1 polubienie

Battery

66WHrs, 4S1P, 4-cell Li-ion

Tak podejrzewałem - no cóż, traktuj tę baterię bardziej jako UPSa na wypadek zaniku zasilania :grin:

1 polubienie

Za mała bateria?

Sprawdziłeś to? Bo jeśli laptop leci cały czas na dedykowanej grafice zamiast integrze to będzie szybciej wyczerpywał baterię, ale tak czy inaczej gamingowy laptop =/= mobilny laptop :wink:

Pobierz i uruchom aplikację https://www.dobreprogramy.pl/HWiNFO32,Program,Windows,15982.html
Przejdź do pozycji Smart Battery > Battery #0
Powinno być wear level (wartość w procentach)
Jeśli jest więcej niż 0, a komputer jest na gwarancji reklamuj baterię.

Włączyłem tryb oszczędzania baterii i w aplikacji Asus tryb - Windows, (są 3 tryby - windows, silent i performance) chyba nie da się już nic więcej ustawić
A co do tego programu który kolega wyżej proponuję to zainstaluje i dam znać

Nic nie ugrasz. Ten laptop tak ma. To są mocne podzespoły i bateria tutaj jest tylko po to byś włączył laptopa, sprawdził pocztę, odpisał, wysłał list itp.

Specyfikacja czasu pracy na tym laptopie w różnych trybach wygląda tak:

Oszczędny: 80 minut
Zrównoważony: 65 minut
Wydajny: 45 minut.