Bateria w asusie - pojemność całkowita i fabryczna

Mój asus ma 9 miesięcy (k52jt). BaterryCare pokazuje mi mniejszą pojemność całkowitą niż fabryczna. Laptop od zawsze wytrzymywał na baterii tyle samo co teraz. Przez to moje wątpliwości - czy jest opcja żeby od nowości bateria miała mniejszą pojemność całkowitą niż fabryczną? Można reklamować baterię bo chyba to jest wada fabryczna… http://imageshack.us/photo/my-images/26 … ycare.png/

Bateria po prostu z czasem się “zużywa” to normalne zjawisko.

W kwesti reklamacji, raczej nic nie poradzisz. Raz że gwarancja na baterię jest z reguły krótsza niż gwarancja na sam sprzęt, dwa - często bywa także uzależniona od stopnia zużycia.

U któregoś producenta można było reklamować baterię jeśli w okresie 6 miesięcy wearlevel przekroczył 60%.

Jak wygląda kwestia gwarancji u ASUSa nie wiem.

Swoją drogą jak na sprzęt 9 miesięczy poziom zużycia baterii jest, moim zdaniem, dość znaczny. Mój laptop z podpisu ma już ponad 24 miesiące i poziom zużycia kształtuje się na poziomie 15%.

Pozdrawiam

Wygląda tak, że na baterię jest jej 6 miesięcy.

Troche poszukałem i na stronie asusa jest informacja że gwarancja na ogniwo wynosi 12miesięcy, więc może nie wszystko stracone. Swoją drogą to nie jest dziwne że w tak krótkim czasie bateria tak się zużyła (20%)? Mogła to być wada fabryczna?

Nie wiem czy może to być wada fabryczna. Może tak, może nie. Po prostu jedne baterie szybciej “tracą” pojemność inne wolniej.

Nie jestem także przekonany czy przy takim wskaźniku wearlevel bateria kwalifikuje się do wymiany (o ile wciąż jest na gwarancji).