Bateria w e398

Mam takie pytanko:

otóż wszystkie programy mobile phone tools, p2kman, p2ktools

nawet po pełnym nałdawniu baterii pokazują mi że bateria jest naładowana w 60% co jest niemożlliwe

bateria była formatowana (kilka razy całkowicie rozładowałem i naładowałem do pełna) a programy pokazują naładowanie 60% mimo iż telefon wyświetla “ładowanie ukończone”

Telefon pokazuje pełne naładowanie kiedy bateria osiągnie określone napięcie , programy zaś pokazuje naładowanie pojemnościwe, kiedy bateria jest w jakimś stopniu już zużyta ona po załadowaniu osiągnie napięcie nominalne ale nie jest w stanie sie załadować pojemnosciowo do stanu nowej bateri co sie objawia szybszym rozładowaniem bateri.

ale telefon ma niecały miesiąc - wszystko było nówka - prosto z salonu

sam już nie wiem

Niektóre baterie zwłaszcza made in china mają bardzo niską sprawność , możliwe też że pierwsze ładowanie bateri było zbyt krótkie i bateria to zapamietała (nie została naładowana do pełnej pojemności) i teraz jej sie zdaje że te 60% to już jest jest jej pełna pojemność , pierwsze ładownie bateri wymaga około 12godzin (bateria 2.4V) do 16 godzin (3.6V) niezależnie od tego że telefon pokazuje że bateria została już naładowana.