Bateria w iPhonie 7

Prosta sprawa. Kupiłem sobie stację dokującą od Apple do iPhona 7 tą z Lighting i pytanie czy jeśli telefon cały czas jest na tej stacji dokującej, a stacja dokująca do prądu to baterii to w żaden sposób nie zaszkodzi, że jest 100% naładowana cały czas? On po naładowaniu tka jak w laptopach odcina ładowanie i jedzie na prądzie??

Nikt nic nie powie i nie wie czy mi na złośc robicie?? :thinking:

Już ktoś chyba na forum Ci pisał dlaczego tak jest. Od siebie dodam, że forum nie jest płatną pomocą techniczną z gwarancją odpowiedzi w ciągu 10 min. Jak ktoś ma ochotę/potrzebę odpowiedzieć to to zrobi.

A wracając do tematu to utrzymywanie urządzenia cały czas naładowanego na 100 % może zaszkodzić żywotności baterii. Dlatego np. często producenci laptopów konfigurują oprogramowanie tak, aby przy dłuższym podłączeniu do zasilacza max. było naładowane 96-97 % akumulatora. Telefonu zazwyczaj nie trzyma się cały czas podłączonego do ładowarki, więc nie wydaje mi się aby taki mechanizm był wdrożony.
Dla akumulatorów litowo-jonowych (taki jest w iP) optymalne warunki naładowania to 50-70 %.

3h temu założyłem wątek. Inni założa wątek i czasem moment dostaja odpowiedź natomiast ja nie bo wszyscy mnie na tym forum nie nawidzą przez swoje uprzedzenia. Masakra jacy ludzie sa okrutni i okropni.

Laptop to też nie stacjonarny komputer z przeznaczeniem podłączenia non-stop do prądu, aczkolwiek w laptopie można wyjąc baterię i do prądu, ale tez bateria mimo pokazywania Naładowana w Windowsie przykładowo nie wiemy naprawdę czy naładowana na 100% i coś odcięło baterię czy nadal chodzi bateria.

Musisz być milszy dla ludzi, wtedy będą chętniej odpowiadać :slight_smile:

Pamiętaj też, że tematy są różne i nie zawsze jest tak, że o danej godzinie na forum jest ktoś, kto jest w stanie odpowiedzieć na dany temat. Czasem nikt nie ma rozwiązania/odpowiedzi i nie ma co się obrażać.

Dobra nie trollujmy znowu.

Powiedz czy jeśli za długo będzie ten iPhone na tej stacji dokującej podłączony do prądu to czym to się może skończyć, że szybciej rozładowywać się będzie bateria?

Tak, szybciej straci swoją żywotność.

Ty tak poważnie czy zwyczajnie trollujesz? Ups, nie zauważyłem, że sam już odpowiedziałeś:

Ty nic w temacie tylko cytujesz i nabijasz posty??

W laptopie po osiągnięciu odpowiedniej wartości bateria nie jest ładowana. Większość laptopów pozwala też na zdefiniowanie do jakiej wartości powinna być ładowana bateria - czyli jak np. ktoś używa laptopa głównie stacjonarnie, zaleca się ładowanie do 80-85% pełnej pojemności baterii.