BATERIA W LAPKU - bateria i prąd


(Polikujmyhntgbrfvedcwsxqaz) #1

Co zrobić, aby nie była energia pobierana z baterii, tylko z kabla (wiecie, że chodzi mi o to, żeby prąd pobierano z gniazdka przez kabel) :?:


(Cedar) #2

Wyjąć baterie?


(Polikujmyhntgbrfvedcwsxqaz) #3

i to można przy włączonym zrobić ??

i jeszcze to: tam będzie "gołe" miejsce... i przez to więcej kurzu będzie się zbierało :?:


(Cedar) #4

Możesz przy włączonym, ale nie biorę za to odpowiedzialności :wink: Odłączasz baterie przy wyłączonym systemie i odłączonym zasilaczu.Co do kurzu - na to nic nie poradzisz.


(Polikujmyhntgbrfvedcwsxqaz) #5

to zorbię, jak wyłączę... wielkie dzięki :wink:


(SilberPunkt) #6

Jedyna logiczna odpowiedź na Twoje pytanie brzmi: podłączyć ten kabel do prądu!

Nie musisz wyjmować baterii by pracować na zasilaniu sieciowym. Każdy notebook podłączony do prądu za pomocą zasilacza przełączy się na zasilanie sieciowe (z gniazdka) i będzie w tym czasie dodatkowo ładować baterię aż do całkowitego jej naładowania.

:roll:


(xomo_pl) #7

sorry ale to głupota, bateria jak jest naładowana to jest wyłączona i komputer chodzi na zasilaniu a nie z baterii, o ile nie odłączasz zasilacza z prądu to bateria nie musi być podładowywana więc nie zużywa się.

A bateria w komputerze ma jeszcze jedną zaletę: braknie prądu to komputer się nie wyłączy i nie stracisz danych.

BTW: ja swojego laptopa cały czas trzymam z włączonym zasilaczem do prądu, z baterią włożoną i ostatnio jak używałem na baterii to trzymał tyle co wcześniej gdy częściej używałem komputera na baterii.


(kranzio) #8

Jeśli wyciągniesz baterię z laptopa i nie będziesz jej używał, to po jakimś czasie się sama rozładuje i napięcie spadnie do wartości poniżej minimalnej skutkiem czego bateria będzie nadawać się do wyrzucenia. Jeśli jest cały czas w laptopie to on sobie kontroluje poziom naładowania ogniw i ewentualnie podładowuje je. Reasumując jeśli nie chcesz trwale uszkodzić akumulatora to go nie wyjmuj.


(Fanboj O) #9

Przecież masz w samsungu program Battery Life Extender? Zapoznaj się z nim i nie będzie trzeba nic wyciągać.