Bateria w laptopie hp

Witam. Mam laptopa hp pavilion dv6654. Mam w nim problewm z baterią. Otoż kiedy naładuję ją na maksa podczas używania w domu a nastepnie odłączę komputer od zasilania i zostawię tak do następnego dnia, poziom naładowania baterii spada już do 90%. Wydaje mi sie, że trochę zbyt szybko bateria ta rozładowuje się podczas jej nieużywania. Bateria jest funkiel nówka tak jak cały komputer ma około 2tygodni. Przez większość czasu pracuję na gniazdku (nie wyciągam baterii) ale chciałbym, aby bateria trzymała jednak dłuzej moc bo nigdy nie wiadomo kiedy komputer bedzie potrzebny poza domem. Nie formatowałem jej (czyli nie rozładowywałem i ładowałem ponownie), po prostu za pierwszym razem naładowałem baterię na full i uzywam komputera podłączając go do gniazdka. Troche mnie niepokoi to szybkie rozładowywanie baterii. Czy jest to normalne w nowych bateriach i z czasem sie to ustabilizuje. Może trzeba ją sformatować dokładnie aby nabrała pełnię swojej mocy i lepiej trzymała? Co mi doradzacie?

Z góry dziękuje za odpowiedz.

Pozdrawiam

Witam

Do poczytania

Pozdrawiam

Z tego co wywnioskowałem z porad Llothara może to po prostu być błąd w kalibracji i tak naprawdę program pokazuje złą wartość? Czy z moją baterią dzieje się coś niepokojącego?

Teraz laptopik właśnie działa tylko na baterii i się rozładowuje, zostało mu 15% mocy i ciągle działa. Nie wiem czy to coś pomoże ale spróbuję.

Pozdrawiam

Damian