Bateria w laptopie? jak jej używać?

Mam pytanko, ciągle mam podłączonego laptopa pod zasilanie i raz na jakiś czas go odłączam. I teraz powstaje pytanie czy moja bateria sie przez to bardziej zużywa? Co jest lepsze? wyjęcie baterii, gdy jest cały czas podpięta pod zasilanie czy nie? oraz czy jak wyłączam kompa na noc to przewód zasilający wyciągać czy nie?

z góry dzięki za porady

pozdrawiam

Złączono Posta : 20.09.2006 (Sro) 18:18

i jeszcze jeśli chodzi o formowanie e baterii, czy rozładowanie jej do końca jest tak samo skuteczne jak formowanie z poziomu biosu?

Formowanie baterii - wystarczy jak rozładujesz baterię aż do wyłączenia lapa.JNJN

Bateria musi pracować,czyli wskazane aby przynajmniej raz na dwa tygodnie odłączyć lapa od zasilania sieciowego i pracować na baterii aż do wyłączenia lapa.

Używaj polskich znaków,opcja zmień i popraw.

a w nocy odlączać go od zasilania? czy jak jest podpięty to nie następuje przeładowanie?

Obojętne,aby się tylko bateria rozładowała sama i lap się wyłączył.

?

Poprawiłem na prawidłowo - miałeś formatowanie.

Bateria się nie przeładuje jej elektronika czuwa nad tym aby było dobrze.

a zaleca się odłączenie na noc i na dłuższy czas gdy się go nie używa? czy nie ma to istotnego znaczenia?

Nie ma potrzeby odłączania lapa od zasilania sieciowego - tylko jak chcesz rozładować baterię to musisz odłączyć od zasilacza.

O coś prosiłem,następnej prośby nie będzie.

zmieniłem już, jeśli nadal są błędy to mam dyslekcję :slight_smile: