Bateria w laptopie łąduję sie do 60%

witam, wkładam kabel żeby naładować baterie w Lenovo i ładuje mi tylko baterie do 60%.

Naładuj na max, wejdź w tryb awaryjny i tak go zostaw, aż się sam rozładuje i wyłączy, naładuj ponownie i sprawdź, jak to samo wygląda,że prawdopodobnie uszkodzona.

Zobacz, czy w EnergyManagerze w ustawieniach baterii nie masz ustawionego trybu “Najlepsza kondycja baterii”. Jeśli masz ustawiony, to bateria nie naładuje Ci się więcej niż około 60%. Ustawienie trybu “Optymalizacja czasu pracy baterii” pozwoli na ładowanie do 100 %.

 

Coś Ci się pomyliło, zawsze ładowanie baterii to 100 %.

W EnergyManagerze od Lenovo jest taka funkcjonalność i faktycznie w Windowsie jest to widoczne jakby się naładowała do 60% i dalej nie.

 

post-154052-0-86073700-1393156293_thumb.

ja mam tak ustawione wiec nie wiem co nie tak;/

post-2245-0-75804200-1394046408_thumb.jp

zmień na maksymalny czas pracy

rzeczywiście ładuje dalej. Co było by najlepsze dla baterii i jej żywotności. Zostawić na max czas czy na otymalny. Nie wiem w ogóle po co ktoś stworzył ładowanie do 60% tylko

 

Faktycznie coś takiego Lenovo wymyśliło, jest limit ładowania baterii do 60 % ?

 

Zasada przy baterii: ładuj na 100 % i co jakiś czas rozładuj ją na maksa - raz na dwa tygodnie, raz na miesiąc.

 

Raz na jakiś czas:

 

 

 

Teorii na ten temat jest wiele i powiem tak: czas eksploatacji samej baterii zależy praktycznie od niej samej? , czyli jakości wykonania baterii, odpowiedniego dobrania do laptopa i odpowiedniego dobrania jej ładowania przez sam laptop (elektronika).

 

Zasada jak w każdym urządzeniu z baterią: bateria ma pracować, przechowywanie, naładowana w 50/60 %.

jeżeli używasz laptopa na kablu non stop to ładuj do 60%.  Jeśli jednak kupiłeś laptopa aby z nim wyjść w teren to ładuj na 100%. nie ma potrzeby rozładowywać baterię na maxa itd. użytkuj laptopa normalnie i ładuj jak bateria tego potrzebuje.