Bateria w laptopie laduje sie tylko do 88%

W nowym lapie Acer Aspire (dokladnie 3 tygodniowym) bateria ładuje się tylko do 88%.Tak jest od wczoraj popołudnia.Wcześniej było ok.Rozładowywałem bateria 3 razy do końca i nic nie pomogło.Co radzicie?

  1. Nie rozładowywać baterii! !!

  2. Sprawdź zużycie baterii jakimś programem testującym. Jak korzystam z BatteryBar’a

  3. Możliwe, że siadała elektronika w baterii (tak, tak - bateria, to nie tylko ogniwa). Jeśli to to, to warto by zgłosić to na gwarancji.

Baterii specjalnie nie rozładowywałem.Skończyła się,lapek się wyłączył,podłączyłem do sieci i się ładuje.Gdzieś czytałem ze za bardzo nie można ładować jak jest nie rozładowana ale czy to prawda to nie wiem.

Napisałem, żebyś przejrzał blog i poczytał. Przeczytałeś głupoty, a teraz siejesz herezje.

Człowieku! Bateria w laptopie pracuje w ustawieniu trybu zoptymalizowanego czyli ładuje Ci tylko do 88 %. Jeśli chcesz żeby ładowała do 100 % i żeby laptop zużywał więcej energii to kliknij na ikonę ładowania na pasku i zmień ustawienia.Pozdrawiam!

Pierwszy raz słyszę, że pracując w trybie oszczędnym luz zoptymalizowanym bateria nie ładuje się do końca. To też wierutna bzdura, ale fajnie czasem takie rzeczy poczytać. Jest się z czego pośmiać. :wink:

To jak? To przy wyłączonym laptopie po podpięciu zasilacza bateria się nie ładuje? :expressionless:

Za stopień całkowitego naładowania odpowiada elektronika w baterii, która wyznacza dolny i górny próg.

Kamil_w mam lapka samsunga i tam jest taka opcja - ładuje mi baterie do 80% tylko dzięki czemu zwiększa się jej żywotność.

A no fakt. W niektórych Samsungach bateria jest ładowana do 80%. Podobnie jest w niektórych laptopach Sony (bodajże 90%). Zabieg to dość dziwny. W Acerze bateria ładuje się do 100%, a później elektronika odcina ogniwa i komputer korzysta z zasilania AC. Teoria niby jest, że baterii nie powinno się ładować do końca, ale co do słuszności tej teorii jest wiele opinii i są one podzielone.

Co jak co, ale @kamil_w najwięcej herezji tutaj posypał.

  1. W asusie mogę mieć wyłączony notebook, bateria ma 90% zapełnionej pojemności i mimo pozostawienia sprzętu podpiętego pod siecią elektryczną, bateria nie zostanie doładowana, jeśli poziom nie spadnie do minimum 80%.

  2. Od 1,5 roku mam non-stop wsadzoną baterię i korzystam z niej raz na jakiś czas - rozładowuję do “teoretycznego” końca, toteż doładowuję podczas sesji; - czasami nawet robię kalibrację do “teoretycznego” 0. Po tym czasie zużycie ogniwa mam rzędu 5%.

  3. Wraz z rozwojem technologii, żywotność i zasady ładowania baterii w notebookach zmieniły się i nie są tak szkodliwe jak kiedyś.

Poza tym, gdybyś czytał uważnie, w blogu jest napisane “bardzo nie tolerują głębokiego rozładowania”. Musiałbyś się nieźle nudzić, aby głęboko rozładować baterię np. bawiąc się w bezsensowne włączanie notebooka, by załapał napięcie i zaraz się wyłączał, aż zupełnie padnie…

  • Tak jak napisałem - wiele zależy od elektroniki w baterii. Mowa tu o baterii w Acerze i o takiej się wypowiadałem. Wiem, że różne firmy stosują różne triki mające na celu dbanie o baterię. To co piszesz toones z niedoładowywaniem baterii jeśli jej poziom jest powyżej 80% ma sens i wierzę ci, że tak jest. Asusa dawno nie miałem w rękach więc wierzę ci na słowo. W Acerze baterię można podładować nawet mając ją już naładowaną w 96%.

  • To, do jakiego poziomu zostanie naładowana bateria nie zależy od ustawienia trybu pracy komputera jak to stwierdził FANTHOMASX.

  • Zgadam się, że zasady ładowania baterii uległy zmianie, ale pewnych kwestii technologicznych po prostu nie da się przeskoczyć i niektóre rzeczy nie uległy zmianie (np. fakt, że każda bateria ma określoną liczbę cykli ładowania)

  • Co do pełnego rozładowania wcale nie trzeba maltretować przycisku “Power”. Gdy bateria się rozładowuje w pewnym momencie laptop się wyłącza. Wystarczy go włączyć i zignorować komunikaty o konieczności zmiany zasilania.

Witam,a co powiecie o braku ładowania baterii w laptopie TOSHIBA C650 ;tzn.jest tak;po podłaczeniu lapka do prądu nie pokazuje,że jest ładowana bateria(zielona lampka zamiast pokazywać ładowanie _nie świeci wogóle,a po wypięciu baterii z lapka świeci na zielono,bo wiadomo jest wówczas ładowanie z sieci),inny przykład;podłącze zalogowany laptop do prądu,wypne baterię,oraz ponownie zatrzasne baterię w laptopie zaczyna sie ładowanie baterii.Ładowanie trwa do 98-99 %.Jesli wyciągnę baterię przy np.90% i wsunę baterię ponownie,to nie zaczyna sie automatyczne ładowanie…Myslę,że coś z baterią się dzieje,ma 2,5 roku.

Możliwe, że elektronika baterii padła.