Bateria w laptopie padła

Hej miałem laptopa z aukcji /uszkodzonego/ Lenovo ideapad flex15d. Problem był jak się włączał do windowsa to się zacinał co sekundę co każdy ruch myszki się dławił , wymieniłem dysk to samo. Znalazłem fix przez odinstalowywanie sterów od grafiki i zaczął działać normalnie bez dławienia po goglu znalazłem ze fixa nie ma na win10 i żebym spróbował może zainstalować stare sterowniki i zobaczyć czy działa a teraz mi bateria daje czerwonego X i wgl nie trybi bez zasilania

Próbowałem to ale wgl nie pokazuje się nic ? Baterie wymieniałem to samo i na laptopie światełko od bateri się nie swieci a świeciło. Kabla żadnego w środku nie przyciąłem może śrubki w inne miejsca wkręciłem tylko to mi do głowy przychodzi ma ktoś jakiś inny pomysł ? Na sprawdzenie albo fixa ?

Najczęściej uwalony chip, a że jest w nim w zasadzie wszystko, to naprawa jest zwykle nieopłacalna.
Często występujące objawy w tym modelu to, wywalanie grafiki, cięcie obrazu, problemy z włączaniem przyciskiem, lub na baterii, problemy z wykrywaniem baterii, WIFI, problemy z działaniem zegara systemowego, problem z odpalaniem, działa po resecie BIOSu i po zapisaniu przestaje do ponownego resetu. Jeśli dzieje się któryś z opisanych problemów, to spora szansa.

Czasami jeszcze jest płyta upaprana w paście i robią się zwarcia, zwykle po zmianie pasty, wystarczy drobny ślad na płycie, czasami widoczny po umyciu papierem i spirytusem.

Czekaj, czekaj… czy ja dobrze rozumiem. Kupiłeś uszkodzonego laptopa i dziwisz się, że nie działa on prawidłowo? A tak serio, oddaj na ekspertyzę do serwisu, bo takie naprawy fixami to żadne naprawy. Porządny serwis sprawdzi Ci laminat płyty i elementy SMD pod mikroskopem, ewentualnie zerknie na nie pod termowizją… czy też dokona niezbędnych pomiarów. Może okazać się, że usterka jest jakaś trywialna albo bardzo kosztowna i jak napisał @wasabi1084 - naprawa będzie finansowo nieopłacalna. Opisana sytuacja raczej nakierowuje problem na usterkę elektroniczną, tego nie naprawia się żadnymi fixami rejestru.