Bateria w moim laptopie bieda edition

Witajcie mój laptop bardzo krótko działa na baterii tutaj macie screeny z programu BatteryInfoView

laptop działa wolno i krótko na baterii czy warto ją wymieniac?

Hmm, poziom zużycia baterii 98,8%, czyli jakby z 2 godzin fabrycznie trzymał minutę. Nie używałem nigdy tego narzędzia i mam ograniczone zaufanie w to co napisane, ale jak teraz trzyma np. z 20 minut, a kiedyś to było dobre 2 godziny to może się opłacić.
Sprawdź też plan zasilania jakie ma ustawienia.

teraz jest 2 godziny 3/4 max 5 było fabrycznie

Jak dla mnie określenie “bardzo krótko” to 10-20 minut, jak nie mniej:) Czas 2 godzin nie mieszczą się w tej kategorii. Oczywiście, jeśli te 5 godzin to mus, to wymieniaj, ale jak dla mnie to najnormalniejszy proces zużywania baterii.
Co do wolnego działania — to też szerokie pojęcie, a patrząc na to jak podchodzisz do czasu na baterii to też może być różnie z tą definicją. Podaj przykłady tego wolnego działania.
Jeśli jednak na zasilaczu laptop działa ok, a na baterii zwalnia, to jest to raczej problem z planami zasilania i ustawienie bardziej wydajnego powinno rozwiązać tę przypadłość.

jest ustawione na wysoka wydajnosc laptop działa wolno nawet na zasilaczu ale na baterii troche wolniej nie formatowałem od 6 miesiecy więc troche syfu jest