Bateria w nokii 5200

Krótko trzyma mi bateria w tym telefonie! jak nic nie robie to przez 2 dni nawet kreska nie ujdzie, ale jak zaczynam sluchać muzyki fotki bawić się to bateria trzyma góry 2 dni czasami nawet nie! czy tak jest? może da się kupić jakąś lepszą baterię? proszę o pomoc, z góry thx

dobrze sformatowałes baterie?

Masz nowy telefon? Jak tak, to ile formowałeś baterię?

co to znaczy formatować baterię? kupiłem w mix-ie telefon był naładowany i normalnei chodził.

Wiesz, zależy jak długo słuchasz mp3 itd…

formatowac baterię to znaczy pare razy naladować na maxa i rozladowac calkiem powiedzmy z 5 razy tak zrobic i bedzie dluzej trzymac ale to sie robi z nowymi bateriami zazwyczaj

oj mp3 to słucham bardzo długo 4 nawet do 8 godzin dziennie czasami!

Złączono Posta : 08.12.2007 (Sob) 10:24

robiłem już to! chociaż doładowywałem czasami baterie!

Bzdura. Li-ion i Li-pol się nie formuje jak by co.

To samo co wyżej.

Bzdura.

Niepotrzebnie.

Nie straszcie chłopaka!

I zapamiętajcie!

Baterii Li-ion i Li-pol się nie formuje!

Tak już jest gdy telefon gdzieś leży zapomniany w kącie to bateria długo trzyma, a jak już się nim bawimy, to bateria szybko schodzi… i to nie ma zależności od tego, czy się baterię sformatuje czy nie.

No i wszystko jasne. Ja słucham mp3 może z pół godziny (max godzinę) dziennie na mojej Nokii i telefon też trzyma mi około 2 dni.

Nie sądzisz chyba że przy zarzynaniu telefonu, bateryjka potrzyma tydzień? :wink:

PS: A tymi tekstami o formowaniu baterii się nie przejmuj, to są średniowieczne zabobony :slight_smile:

:o

Szefie ale poszedłeś po bandzie :lol:

Co tam pięć razy - ja proponuję 25 razy katować telefon aby po każdym rozładowaniu trzymać pod kablem 30 godzin… I najlepiej w tym czasie nie wykonywać połączeń, nie pisać smsmów - nie dotykać w ogóle słuchawki! :roll:

Oczywiście ironizuję, jeszcze ktoś przekopiuje to na inne forum i wiadomość pójdzie w świat… :x