Bateria w pasku


(Gremski) #1

jes jakis program ktory pokaze mi baterie w trayu itp ?


(Marunde) #2

A po co Ci program, jak możesz ustawić to w panelu sterowania?


(Gremski) #3

Nie rozumiesz :slight_smile: postaram się wytłumaczyć. Owszem mam tą badziewną ikonkę baterii w tray'u ale funkcjonalna to ona nie jest żeby się dowiedzieć ile mi zostało energii musze na nią najechać. Ja potrzebuje programu który usadzi się koło wyboru języka klawiatury (obok guzika rozwijania ikon w tray'u) i będzie ładnie graficznie (w postaci bateryjki) i procentowo pokazywał ile zostało mi baterii oraz jak długo pociągnie system.


(Dudek17) #4

wiem o co ci kolego chodzi.. taki patent zastosowały laptopy IBM ze pokazuje w % [PODBIJAM, też tego szukam]


(Gremski) #5

tak to takie trudne prosta matematyka

najechanie touchpadem na ikonkę baterii to w przybliżeniu 2 sekundy, przy domyślnych ustawieniach systemu chmurka z wiadomością pojawia się w 1 sekundę. Licząc więc:

2+1=3

tak więc tracę 3 sekundy mojego cennego czasu na za przeproszeniem pieprzenie się z odczytaniem informacji o stanie baterii, a jak wiadomo czas to pieniądz

dlatego szukam programu który pokazuje mi baterie w pasku cały czas z ilością czasu który mi pozostał i stanem naładowania. Jak prosto zauważyć oszczędzę 2 sekundy mojego cennego życia bo wystarczy że spojrzę w stronę zegarka. Jeżeli to ci nie wystarcza to dodam, że cenie sobie wygodę i nie jestem masochista któremu chce się co 5 minut najeżdżać na ikonkę żeby zobaczyć ile mu jeszcze podziała laptop.

Przez tłumaczenie tego tobie straciłem z dobre 4 minuty mojego życia i co może mi za nie zapłacisz he ? :slight_smile:


(Zigi22) #6

Sprawdź ten program - http://www.pbus-167.com/

albo poczytaj wszystko co o podobnym, lepszym programie piszą na tej stronie, do ściągnięcia na ostatniej stronie -

http://forum.karen.pl/viewtopic.php?t=7 ... c740263eac


(lazikar) #7

Oty Kosz


(Gremski) #8

Drach_11 dzięki czegoś w tym stylu szukałem innym się pewnie przyda. ja niestety muszę szukać dalej bo NHC jakoś nielubi mojego starego celerona 1.8 bez speed stepu (mam na myśli to, że maleje mi żywotność laptopa nie wiem może coś źle ustawiam). A ten drugi jakoś mi nie przypadł do gustu. Ale mimo to dzięki.

Ja znalazłem taki program :slight_smile: niestety mi często ginie z paska nie wiem czemu ale autor pracuje nad nowa wersją (z ładniejszym wyglądem).

notebook battery info

lazikar, a tobie o co chodzi bo nierozumiem ...


(Enter6000) #9

Lazikar pousuwał posty, które nic nie wnosiły do dyskusji.

MantisGhost , ostatnio na Vortalu widziałem taki programik... i właśnie go znalazłem: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... 2+Build+35

Może taki będzie dobry?


(Marunde) #10

Albo program Samurize 1.64.3


(Gremski) #11

samurize to kobyla odpada :slight_smile:

battery bar cud miod malinka wielkie dzieki :smiley: