Bateria w samsungu 5610 rozładowuje się po jednym dniu

http://www.telepolis.pl/telefony/samsung-s5610,4,2,1893.html

 

Z telefonu korzystam mało 5 min. rozmowy, 2 smsy i 5 zdjęć na dzień, zawsze bateria trzymała około tygodnia. Od zeszłego tygodnia muszę telefon ładować codziennie, nagle żywotność baterii drastycznie spadła. Posiada on baterię LI-lon. Czytałem, że taką baterię trzeba traktować nieco inaczej, tj. nie można jej rozładowywać do zera i często podładowywać. Ładuję telefon na jakieś 8-10 godzin ciągle lub co dwie godziny rozłączam i podłączam ponownie, bo telefon po 2 godzinach pokazuje stan naładowania. Jak mogę poprawić żywotność baterii? Co może być przyczyną? Telefon jak i bateria mają dopiero 1,5 roku.

No to chyba już mamy przyczynę, tego nigdy się nie robi z żadnego typu baterią.

Akumulatory Litowo-Jonowe i Litowo-Polimerowe są co prawda odporniejsze na efekt pamięci spowodowany podładowywaniem nie całkiem rozładowanego ogniwa ale nie są one całkiem odporne.

Baterie Li-Ion i Li-Poli można podładowywać gdy nie są całkiem naładowane ale należy unikać ładowania bez sensu akumulatora który jest naładowany, w końcu telefon pokazuje że zakończył ładowanie dlatego że dalsze ładowanie nie ma sensu.

Ciężko powiedzieć czy da się teraz jeszcze odzyskać trochę pojemności baterii ale jeśli to możliwe to da się to tylko zrobić naładowując baterię do pełna (do momentu jak telefon pokaże że jest pełna) po czym używać telefonu aż się ona rozładuje i tak kilka razy, zaleca się tak robić na początku z każdą nową baterią aby ją uformować (patrz istrukcję od telefonu).

To prawda że akumulatorów Li-Ion i Li-Poli nie wolno rozładować kompletnie do zera (minimalne napięcie do jakiego wolno rozładować to 2,75V ale najlepiej nie dopuścić do zejścia poniżej 3.2V) ale telefony ich używające mają mechanizm który wyłączając w odpowiednim momencie telefon nie dopuszcza do zbytniego rozładowania baterii.

 

Możliwe że bateria straciła już swoją żywotność. Najlepiej zakupić nową. 

Dziękuję za odpowiedzi, jeśli żywotność baterii nie poprawi się po kilku ładowaniach to zakupię nową. Mam pytanie na serio, widziałem na spryciarzach chyba, że można przedłużyć żywotność baterii wkładając ją do zamrażalnika. Nie wiem tylko czy tyczy się to baterii Li-lon oraz na ile trzeba ją schować?

 

Skoro teraz nie działa dobrze to po kilku ładowaniach wymuszonych bardziej działać nie będzie. 

Możesz zaryzykować, ale bardziej ją zniszczysz niż naprawisz :slight_smile:

Ja też mam ten sam problem gdzie bateria trzymała 7 dni i potem gwałtownie spadło do 1,5 dnia.Ładowałem zawsze prawidłowo.Myślałem że bateria padła.Zakup nowej baterii nie pomógł.Po jakims czasie znów trzymała jedna i druga 7 dni.Obecnie trzymają obydwie 1,5 dnia przy prawidłowym ładowaniu i nic nie pomaga żeby stara i ta nowa z powrotem trzymały 7 dni.
Może ktoś z was miał podobny problem.Może zmienić telefon na taki gdzie bateria będzie trzymywała 7-14 dni?