Bateria w sony vaio- eksploatacja


(Adriansiemaszkor1) #1

Mam takie pytanie- mianowicie posiadam laptopa sony vaio i mam włączoną funkcję ochrony akumulatora z takiego programu "vaio gate" który był zainstalowany od samego początku. Polega ona na tym, że bateria jest cały czas nałądowana do 50 lub 80%- ja mam włączone 50%, bo prawie cały czas laptop jest podpięty do zasilania. Teraz pytanie- czy to rzeczywiście wydłuża żywotność baterii w porównaniu do tego gdybym nie miał włączonej tej opcji? Czy może lepiej całkowicie wyciągnąć baterię z laptopa(ale to jest bez sensu).

Pzdr


(Witkacy75) #2

http://www.nibyblog.pl/poradnik-jak-dba ... ie-68.html

http://www.trochetechniki.pl/Jak-dbac-o ... ,1375.html


(Adriansiemaszkor1) #3

no dobra, wiem jak dbać o baterię, ale mi chodzi dokładnie o to co oferuje sony, a mianowicie że bateria jest cały czas naładowana do 50 lub 80%. Czy dzięki temu nie muszę wyciągać baterii w laptopie podczas gdy jest on podłączony do zasilania?


(Reinsx) #4

jeśli producent tak zaleca to znaczy że to testował. Poza tak jest baterie nie lubią być naładowane do pełna i rozładowane też nie. ój już leciwy d630 robi podobnie tylko na wyższym progu rozładowuje się do 80% i dopiero zaczyna ładować a nie cały czas z ładowarki.


(Bartekkacz) #5

Zapewne chodzi Ci o funkcję oszczędzania baterii zastosowaną w VAIO i obsługiwaną poprzez VAIO Control Centre.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w tym linku:

Vaioblog pomaga: Funkcja oszczędzania baterii w VAIO