Bateria Xperia x8, problem z łączeniem kabla usb/ładowarki

Witam, mam problem bo moja xperia nie łączy z kablem ładowarki . Praktycznie wejście nie łączy wgl ani z ładowarką ani z kablem. Jest mozliwosc naprawy tego w jakims serwisie i jaka to moze byc cena ? Czy jest mozliwosc ładowania baterii xperii x8 w jakis inny sposob czy tylko jak jest włożona do telefonu, mzoe jest jakies urządzenie do tego przeznaczone ?

ziomekunia ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Sprawdź za pomocą lupy i dobrego światła np. latarki czy coś nie dostało się do gniazda.

Jeżeli gniazdo na pewno zepsute to można użyć uniwersalnej ładowarki do baterii.

http://allegro.pl/uniwersalna-ladowarka-do-baterii-gsm-foto-pda-i2722123480.html

Działanie takiej ładowarki polega na przyłożeniu dwóch styków ładowarki do złączy baterii.

Najpierw lekko odchylamy zacisk i wkładamy baterię tak aby styki pasowały do biegunów baterii.

Styki są regulowane tak aby pasowały do prawie wszystkich baterii.

Niektórzy sprzedawcy podają,że ładowarka pasuje do 99% baterii.

Próbowałem tego kilkakrotnie na ładowarce starszej generacji wtedy zamiast wskaźnika LCD były diody.Ładowanie trwało ok. 3 godzin.

Jest to jednak niewygodny sposób bo trzeba baterię przekładać z komórki do telefonu.

W międzyczasie można poszukać jakiegoś wiarygodnego serwisu.