Bateria zaczęła się nagle bardzo szybko rozładowywać

Witam!

Mam Nokię Lumię 735 od nieco poniżej roku. Mój problem polega na tym, że nagle, z dnia na dzień, bateria zaczęła się bardzo szybko rozładowywać. Na przykład mam 100% baterii, a następnego dnia, kiedy telefon był prawie nieużywany jest już tylko 46%. Wcześniej, gdy prawie nie używałem telefonu, poziom naładowania baterii spadał najwyżej o kilka procent. Jestem zupełnie zielony, jeśli chodzi o elektronikę, ale jeśli ktoś się zna, to bardzo proszę o sugestię, dlaczego mogło się tak stać.

To samo mam z l520 mam ją ok. 14 miesięcy a od jakiś 2-3 miesięcy bateria szybko pada przy normalnym użytkowaniu trzyma tylko 16 godzin a kiedys nawet 3 dni.

Zgłoś telefon na niezgodność towaru z umową. Gwarancja na ładowarkę, baterię i słuchawki jest na 6 miesięcy, a przy niezgodności jeśli coś jest nie tak z baterią wymienią na nową.

 

Zainstalowałeś jakieś aplikacje ?

Korzystasz z WiFi ?

Wchodzisz do Recovery i z zaawansowanych przy 100% baterii użyj opcji “wipe battery stats”. Powinno rozwiązać wszystkie kłopoty tego typu. Jeśli nie, jest to prawdopodobnie oznaka uszkodzenia ogniw baterii.