Bateria

Witam. Mam takie oto zapytanie. Kupiłem nową baterie do telefonu i powiedzcie mi jak ją najlepiej sformatować, czy po włożeniu do telefonu wygadać aż zdechnie i ją wtedy naładować czy ją odrazu naładować do pełna i dopiero wygadać do końca. Dzięki :slight_smile:

Należy poczekać aż się całkowicie rozładuje, następnie ładować przez ok. całą noc, i te czynności powtórzyć jeszcze dwa razy. Po tych “zabiegach” będzie ok :slight_smile:

co da ładowanie całą noc jeśli bateria ładuje się koło 5 godzin

A słyszałeś kiedyś o formowaniu akumulatora, pierwsze ładawania zawsze trwają dłużej od tych standardowych w celu optymalizacji parametrów akumulatora.

Przenosze do działu Tel. Kom.

hehe co z tego u mnie pierwsze ładowanie trwało 5 godzinek a teraz 3,5-4 godziny

A co ma piernik do wiatraka :?:

Postepój wg rady

Ok. dzięki czyli najwazniejsze żeby ją po włożeniu do tele najpierw rozładować do końca. :smiley:

I dzięki akumulator trzyma Ci teraz krócej bo nie został poprawnie “sformowany”.

Dokładnie tak

Od kiedy baterie sie formatuje :x

Baterie są formowane :slight_smile:

asterisk potocznie :wink:

Ja podam swój sposób:

Baterie ładować 12h,

potem korzystać do upadłego aż się sama rozładuje.

Powtórzyć te czynności 3 razy. Ja tak zrobiłem i bateria w moim sagemie (myx-6) trzyma prawie 2 tyg przy normalnym użytkowaniu.

nie prawda bo jak się miała naładować to się naładowała a trzymanie baterii na ładowaniu przy wyłączonym telefonie(zgodnie z zaleceniem gwarancji) nie ma sensu bo bateria przestała się grzać i pobierać napięcie(nawet wyświetlacz zgasł i wyskoczył napis że bateria pełna)

Ale to co piszesz dotyczy późniejszej eksplaotacji akumulatora a nie jego pierwszych ładowań :!: :!: :!:

jak nie jak tak przy pierwszym ładowaniu to przecież nie ma sensu bateria ostygła(jak się formuje to to się grzeje chyba no nie??)telefon wyłączony nie ciągnie energii a bateria na full już jest bo pikneło na wyświetlaczu i potem już chwilke go zostawiłem i było OK a poza tym czas ładowania(formowania też) zależy od rodzaju i pojemności baterii no i oczywiście ładowarki (jej mocy)

to jak sformatujesz baterie ujawni Ci sie za 6 mieśęcy

na 6 miesięcy dają gwaancje baterii a jak coś to ja i tak sobie muszę kupić lepszą bo 700mAh to stanowczo za mało musi być przynajmniej 950mAh a że sie ujawni to się ujawni kto ma racje ale jak już pisałem wszystko zależy od baterii i ładowary