Bateria

Czy istnieje jakiś program który sprawdza w jakim jest stanie bateria podtrzymująca BIOS? Kilka razy chcialem zapisać zmiany w BIOSie i niestety nie zapisały się. Nie wiem, czy to nie problem z baterią. I jeszcze jedno: na mojej płycie nie widzę baterii i w takim razie co podtrzymuje BIOS?

Ja o takowym programie nie słyszałem. Za to, iż nie da się zapisać zmian może być faktycznie odpoiwedzialna bateria.

Bateria Na Pewno jest, musisz się dobrze rozejrzeć :smiley:

I najleoiej kupić nową.

Nie ma baterii. Zdjęcie płyty jest na http://www.shuttle-computer.de/559.htm#hot_559 Jest to model HOT 559 (zdjęcie pierwsze z lewej). Zależy mi na tej płycie bo używam tego komputera do pracy.

559.jpg

Opcja :arrow: Zmień

Golden Finger

Rozkręć stację i sam zobacz. NIe ma możliwości, że nie ma.

Własnie, że jest możliwość. :twisted:

Ta płyta nie ma baterii standardowej, miałem podobną pod P133 :D.

Jednak nie zlokalizowałem urządzenia, które by działało za baterię, ale pewnie jest coś “wszyte”, może koło BIOS lub z przodu za gniazdami PCI

:okulary:

Sprawdz na zasilaczu czy nie masz coś przyczepione z bateriami.

Sprawdz chipy,może na nim być narysowany budzik firma może Dallas ta bateria powinna pracować około 10 lat.

Nie widziałem takiej płyty bez bateri z 6 lat.

bateria jet w miejscu tak jak patrzysz na obrazek przy gniazdach iso na samym dole drugi czarny kwadracik jest to wlutowany typ baterii

Czyżby ta bateria była niewymienialna? Oglądałem to na płycie i nie sądzę, aby dało się to wymontować. Dzięki za informację.

Okres używalności tej baterii wynosi 10 lat.

Kiedyś były dostępne chipy zasilające, teraz nie widziałem takich płyt z 6 lat a twoja ma chyba z 7 lat.

Zostaje zadzwonić do producenta,serwisu i spytać.

skoro płyta ma jeszcze gniazda ISA to musi mieć ładnych parę latek