Baterie do Digimax

Witam, posiadam aparat cyfrowy Samsung Digimax A403. Mam z nim problem, gdyż dołączone były do niego baterie Duracell Ultra (jakieś alkaliczne). Wszystko byłoby OK, gdyby po ich wyczerpaniu nie ładował ich. Mianowicie moja ładowarka nie była za dobra i popsuła baterie. Pogodziłem się z tą utratą. Postanopwiłem kupić zwykłe bateryjki. Włożyłem je i po jednym zdjeciu lub kilku sekundach aparat się wyłącza. Pomyślałem, że widocznie potrzeba jakiś mocniejszych baterii. Zakupiłem akumulatorki Ever 1800 AA. Te jednak podziałały tak samo jak zwykłe baterie. Jakie baterie mogłyby zastąpić moje pierwotne baterie? Może ktoś korzysta z Digimax A403 i podzieli się swoimi doświadczeniami?

zwykła baterie chciałeś naładować???

ja mam digimax s600 uzywam GP 2500 wystarczy na ok 100 zdjeć prodozerne apraty lecz bardzo dobre

Witam,

Ja do swojego Digimaxa s500 zakupiłem akumulatorki 2950 mAh i dają radę. To fakt, że te aparaty są prądożerne. Tak więc zainwestuj w aku o możliwie największej pojemności.

te akumulatorki najpierw trzeba było naładować (były tylko wstępnie naładowane) i to w dodatku ładować je przynajmniej 12-16 godzin , są różne akumulatory np. NiCd i NiMH i inne i takie akumulatory należy ładować ładowarkami przeznaczonymi odpowiednio do oznaczeń , ładowanie akumulatorów ładowarkami nieodpowiednimi niszczy akumulator , zwykłe baterie nie nadają sie do cyfrówek , na alkalicznych jeszcze idzie zrobić kilka zdjęć , najlepiej stosować akumulatory o jak największej pojemnosci i w dodatku firmowe , dobry wybór to GP minimum 2300 a najlepiej 2800.

A czy mógłbym ładować akumulatorki firmy GP, ładowarką firmy Ever?

każdy akumulator ma opis NiCd, (niklowo-kadmowe) NiMH(niklowo magnezowe) to sa te najpopularniejsze akumulatory , akumulatory firmy GP przeważnie są NiMH , jeżeli na ładowarce jest wyraźny opis że można nią ładować akumulatory nikowo-magnezowe to możesz ładować. Zazwyczaj niewiele drożej jak same akumulatory GP , można kupić cały komplet czyli ładowarke GP+akumulatorki GP.

ja do swojego digimaxa kupilam na allegro ladowarke z bateria nie paluszki tylko baterie :)starcza na okolo tydzien