Baterie do mp3

Instrukcji obsługi do mojego mp3 mam napisane

ZASILANIE: Baterie lub akumulator AAA (modele M-01, M-02, M04, M-09 - nie dołaczone) Akumulator polimerowy (model M-05)

O co chodzi z tymi modelami i jak mam rozróżnić akumulator polimerowy jeśli na zakupionych przeze mnie akumulatorach nie znalazłem takiej informacji i co się może stać jeśli wsadzę tam inne akumeulatory bąź baterie?

No i jaki problem pisze wyraźnie AAA czyli oznaczenie akumulatora typu “mniejszy paluszek” lub baterie typu R3

zapewne jakieś tłumaczenie z chinszczyzny- nieistotne

każdy akumulator jest opisany symbolami np. NiMH-niklowo-wodorkowe czy Li-jon-litowo-jonowa , Li-Poly- litowo-polimerowa

A nie stosuj czasem zwykłych bateri typu R3 bo się mogą wylać i player bedzie do recyklingu jak już co to baterie alkaiczne ale najbardziej ekonomiczne będą akumulatorki w dodatku żeby były jak największej pojemnosci , modele AAA gdzieś około 1000mah chyba że są już powyżej 1000 to będą jeszcze lepsze a to czy on będzie NiMh , Li-Ion czy Li-Poly to jest mało istotne ale do ładowania odpowiedniego modelu potrzebna jest też odpwiednia ładowarka , niby są ładowarki uniwersalne ale to są badziewia które potrafią znaszcyć nawet akumulator.

Zbych1 jest istotne czy NiMh , Li-Ion czy Li-Poly :wink:

-Li-Ion - dobre ale mają ‘‘pamięć’’ (mozna ładować jak się rozładują innaczej nie powinno sie bo się wtedy szybko niszczą)

-NiMh - dobre i bez ‘‘pamięci’’ :wink: <>

-Li-Poly - rzadko sie z takowymi spotykam więc nie wypowiadam się :wink:

Co do akumulatorków to poleca paluszki firmy "pentagram’’ takie z 1000 mAh; najlepiej kupić 1500 mAh bo dłużej trzymają ale trudno spotkać takie dobrych firm :wink:

Nie polecam no-name :wink: