Baterie do MP3

Zamierzam kupić odtwarzacz mp3 który pochodzi z magazynów iRiver America zasilany bateryjką AAA, i tu mam pytanie:

skoro jest to odtwarzacz ze stanów to czy będzie pracował na akumulatorkach europejskich?? W Stanach jest inne napięcie w gniazdkach a jak jest z bateriami?? Moja koleżanka miała Discmana ze Stanów i nie działał jej najlepiej na bateriach kupionych w Polsce.

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź

Może sprawdz na stronie o tym mp3 jakimi bateryjkami o jakim napięciu jest zasilany czy coś…

Na amerykańskiej i europejskiej stronie pisze tylko tyle że jest zasilany jedną bateryjką AAA.

Mi chodzi tylko o to czy jest różnica w bateriach które pochodzą z europy a tymi z ameryki??

Hmmm sama nie wiem a może coś na googla będzie jak coś znajdę to dam znać :slight_smile:

skoro bierzesz stamtad odtwarzacz to moze masz mozliwosc kupiena w jakims sklepie akumulatorkow AAA i do tego ladowaki… duzo bardzeij sie to oplaca niz kupowanie bateryjek

Cały czas mam na myśli akumulatorki, i chyba tak zrobie kupując je od razu z odtwaraczem, ale nadal zastanawia mnie czy baterie pochodzące z ameryki rożnią sie od europejskich :co:

Standard akumulatorków AAA jest wszędzie taki sam - po to został ustalony i tak nazwany.

1 mila w każdym państwie oznacza jednakową odległość.

Może i napięcie w gniazdkach w USA jest inne niż w Polsce ale akumulatorek AAA kupiony w USA i w Polsce będzie taki sam.

dziex za odpowiedź :czarodziej:

i o to mi chodziło :mrgreen:

Ogniwa sa, z tego, co mi wiadomo, wszedzie takie same.

Jak masz bateryjke AAA, to napiecie wynosi ok. 1.5V.

W akumulatorkach o takich wymiarach jest ok. 1.2V, ale to wcale nie przeszkadza w normalnym uzytkowaniu odtwarzacza.

Jakis czas temu zainwestowalem w kilka akumulatorkow (nota bene, tanszych niz baterie alkaliczne!), porzadna ladowarke i musze powiedziec, ze koszty zwracaja sie dosyc szybko.

Jeszcze ad. ladowarki: lepiej kupic drozsza, automatyczna (cena ~35zl), niz taka pierwsza lepsza z brzegu za ~15zl.

W automacie mamy dodatkowe funkcje takie jak rozladowywanie nie w pelni wykorzystanych akumulatorow, podtrzymanie naladowania oraz zabezpieczenie przed przeladowaniem.

O krotszym czasie ladowania nie wspomne :smiley: