Batman Arkham Asylum Epic Spolszczenie

Witam pobrałem darmowego Batmana Arkham Asylum z Epic Games chciałem zainstalować spolszczenie ale po jego instalacji w grze zamiast polskich napisów są kwadraty czy mozna to jakoś naprawić ?

Może niekompatybilne z wersją na Epic Store - jak coś namieszali w plikach gry to tak może być.

Epic Store też w dziwnych miejscach trzyma pliki z konfiguracją pod gry np. World of Goo by aktywować tam jako taki dodany polski przez twórców gry.

A ta gra nie ma od razu języka polskiego?

No własnie na to wyglada bo jak odpalam ją bez spolszczenia to wyskakuje taki komunikat Failed Pol.loc ale gra sie uruchamia a jak spolszczenie wgram no to kwadraty wiec no to chyba jednak wina Epica

Stemowa chyba ma ale Epic juz nie ma

Chyba żadna nie ma polskiego bezpośrednio, na stronie Cenegi jest plik instalacyjny ze spolszczeniem do wersji na steam. Kombinuje, niestety udało mi się przetłumaczyć tylko launcher gry z ustawieniami, jednak dalej startuje po angielsku. Skąd masz pliki? Do jakiej instrukcji się stosujesz?

W sumie to szukałem gdzie się dało instrukcji po stronach różnych ale nic nie działało,spolszczenie tez od cenegi pobierałem.Tak ogólnie to pojawia sie jeszcze jeden problem ze sam instalator spolszczenia wywala error ze Nie ma zainstalowanej gry ale to akurat ominołem skopiowaniem całej gry do folderu steama.Obawiam sie ze raczej spolszczenie nie bedzie chodzic pod Epickową wersją.

Ogólnie się zastanawiam moze by zadziałało gdyby skopiować same pliki spolszczenia do folderu gry a nie instalować z instalatora ? Tylko ze nie wiem co sie jeszcze instaluje procz dwóch folderów w folderach BMGame i Engine.

1 polubienie

Właśnie tak robiłem. Znalazłem pliki na forum cd action. Podmieniłem praktycznie całe BMGame i Engine. Poskutkowało to przetłumaczeniem tego launchera gry z ustawieniami, który pojawia się przed uruchomieniem gry, ale potem wstaje cały czas po angielsku. Część osób pisała by zmienić w Dokumentach-Square Enix-Batman-BMGame-Config, plik userengine.ini zmieniając tekst language=int na pol. Te pole jednak ciągle się zmienia. Po zmianie tego pliku na “tylko do odczytu” też nie wstaje po Polsku. Potem znalazłem by po zmianie tej frazy, odpalać grę przez ShippingPC-BmGame w folderze Binaries, też nic nie daje.

No to chyba wina Epica i to spolszczenie raczej chodzic nie bedzie.

Coś jest nie tak, też trochę pokombinowałem i gra cała jest po polsku, bez polskich znaków (chociaż w niektórych miejscach one działają np. cel zadania a to dziwne akurat), gdy mówią bohaterzy to napisy są po angielsku, ma ktoś jakiś pomysł?