Batman Arkham Asylum spadki FPS

Witam. Mam problem z grą wymienioną w tytule. Batman: AA. Z początku (pierwsze 3-5 godzin) było w miarę okej. Grałem na wysokich detalach i framrate był w okolicach 50-55 FPS. Później zaczęły się schody. Gram 5 minut i nagle są straszne spadki FPSów. Nawet do 20 klatek… zmieniłem ustawienia graficzne na średnie, niskie… nic…

Gra oryginalna, kupiona w bundlu na steam. Komputerek to i5 750, Radeon HD6870, zasilacz markowy Chieftec 750 W, dysk twardy jakiś WD Blue. Gram na rozdziałce 1280x1024 (monitor 19 cali )

Przy takim sprzęcie gierka powinna latać płynnie, masz włączone psyhx?

PhysX wyłączony 

 

Jakie temperatury w spoczynku i podczas gry ?

Czy w trakcie grania włączone jakieś dodatkowe oprogramowanie lub boostery ?

 

 

 

Konkret.

Temperatury czego ? Dysku, procka, grafiki ?

 

Dysk to jednak Samsung, konkretnie HD503HI, WD jest pusty. Podczas grania włączony oczywiście steam, origin, czasami przeglądarka typu chrome, ale to tylko od czasu do czasu. 

Może z jakiegoś powodu sterownik graficzny obniża taktowania w 3D, i stąd te spadki. 

 

Sprawdzałeś inne gry?

 

Uruchom program GPU-Z

W zakładce Sensors zaznacz Log to file

Uruchom grę na jakiś czas

Sprawdź plik Log zapisany we wskazanym miejscu

Grałem jakieś 20 minut gdy gra zaczęła mieć spadki. Log w załączniku 

GPU-Z Sensor Log.txt

Ewidentnie zegar GPU i pamięci zwalnia, zwłaszcza GPU do wartości 500 MHz.  Obciążenie procesora graficznego też jest niskie.

 

Odinstaluj obecne sterowniki wraz z usunięciem pozostałości (program Display Driver Uninstaller) i zainstaluj najnowsze ze strony AMD. 

 

Sprawdź inną grę lub zapuść benchmark http://www.dobreprogramy.pl/Unigine-Heaven-Benchmark,Program,Windows,17344.html