Batman Arkham City-Problem z kontynuacją gry

Witam,

Ostatnio gdy uruchomiłem grę Batman Arkham City i powróciłem do ostatniego stanu zapisu wystąpił problem; po zakończeniu filmiku (ten który pokazuje się podczas ładowania) pokazuje się napis i czarny ekran. Przy końcu filmiku ciągle pisze “wczytywanie”, przy wczytywaniu gry lampka od procesora nie świeci się zbyt specjalnie, czyli komputer chyba nie chce wczytać kolejnego poziomu. Uniemożliwia to kontynuacje gry.

Proszę o pomoc.

Hej,

A co to takiego?

Na początek spróbuj przeinstalować grę - być może nie wszystko dobrze się skopiowało i teraz wczytanie poziomu powoduje zwieszenie aplikacji.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Reinstalacja gry nie pomogła.

Hej,

:arrow: Na płycie nie widać jakiś zarysowań bądź innych uszkodzeń?

:arrow: W czasie instalacji pojawiają się jakieś błędy?

:arrow: Z jakiego systemu korzystasz?

:arrow: Podaj pełną specyfikację komputera - szczególnie kartę graficzną i ilość pamięci RAM.

:arrow: Czy problem pojawia się też w innych grach czy tylko w tej?

Pozdrawiam,

Dimatheus

:arrow: płyta czysta, bez żadnych zarysowań

:arrow: żadnych błędów, instalacja przebiega pomyślnie

:arrow: korzystam z Windows 7 Home Premium 64-bit

:arrow: karta to ATI Mobility Radeon HD 5650, ramu mam 6GB, procesor Intel Core i3 M380, nie wiem co jeszcze podać, co ważne

:arrow: problem pojawia się tylko w tej grze

pawelek5 , użyj ShadowExplorer - warunek - włączone przywracanie systemu i punkt przywracania z datą gdy wszystko było OK.Zainstaluj > uruchom > wybierz odpowiedni punkt z listy > wejdź w Documents i wyeksportuj z pod prawego myszki cały folder WB Games na pulpit.

Podmień.

Jak zadziała to zapewne się domyślasz ,że save nie będzie zawierał “aktualnego” stanu rozgrywki ,ale chyba lepsze to niż grać od nowa :wink:

Arkham City - ponoć odstawia czasem takie hece z savem, ponoć też save’y znikają…

Ale ja nic nie robiłem po ostatnim graniu; przedwczoraj normalnie grałem i gdy skończyłem zamknąłem system i tyle, na drugi dzień uruchomiłem grę i nie mogę kontynuować- nie wczytuje poziomu. Nic nie robiłem innego. Przywracanie sava chyba nie pomoże, zresztą sam nie wiem…

Wiesz ,to Cię nic nie kosztuje :wink: A problem zdaję się być nierozwiązywalny (chyba że za którymś razem seve zaskoczy - ja bym tu sugerował uszkodzonego save’a)

Gdy przejdę do moje dokumenty (tym programem) to jest pusto, nic tam nie ma.

Dodane 20.12.2011 (Wt) 21:33

Acha już widzę pod nazwą “Documents”, ale tam nie ma już folderu WB Games. :frowning:

Dodane 20.12.2011 (Wt) 21:44

Już znalazłem w innym punkcie :slight_smile:

Dodane 20.12.2011 (Wt) 21:52

Okazało się, że ten save z przywracania jest taki sam :frowning: nie mam takiego punktu z dobrym savem :frowning:

Skopiuj na pulpit folder WB Games > usuń jego zawartość z dokumentów > wypakuj tego save’a do folderu

http://www.speedyshare.com/file/GmWWg/B … m-City.zip

dostosuj grafikę

Jak zaskoczy spróbuj podmienić na swój plik save0.sgd (Dokumenty\WB Games\Batman Arkham City\SaveData\tu cyferki)

Po pobraniu, wypakowaniu i podmienieniu sava, w grze profil gracza jest pusty, a jak podmienię ten jeden plik to to samo (profil pusty).

Dodane 21.12.2011 (Śr) 15:25

Nagrałem filmik, by wam ułatwić pomysły na rozwiązanie mojego problemu: http://www.voila.pl/358/cpl4t/index.php?get=1&f=1

Teraz Ty wrzuć swojego save’a, i daj linka.

Pod koniec wyskakuje aby nacisnąć prawy myszki aby pominąć cutscene ,bo gra przestanie działać .Próbowałeś ?

Save: http://www.voila.pl/463/si730/index.php?get=1&f=1

Pewnie, że próbowałem klikać prawy przycisk myszki; gdy się pojawiało “wczytywanie” to właśnie wtedy klikałem ten klawisz.

Kombinowałem i nic nie wykombinowałem ,również nie mogę uruchomić gry z Twojego save. Ciekawostka : Twój plik Batman Arkham City\BmGame\Config\UserEngine.ini różni się od mojego ,w Twoim są podwójne linie dotyczące parametrów -,to powodowało u mnie błąd i nie mogłem wejść w ustawienia grafiki, zmiana nic nie daje.Twój folder ma inny numerek ,u mnie …01a80…,u Ciebie 00c80 - kombinowałem i nic. Save jest jakoś pokręcony ,jest utrudnione przenoszenie ,pewnie siedzi coś w logach. Nie mam na to pomysłu.

:frowning: A czy ktoś mógłby mi przekształcić sava na właściwy?

Nie mam zielonego pojęcia kto, i czy mógłby to zrobić.

Mam ten sam problem i nie umiem go rozwiązać . Macie może jeszcze jakies inne rozwiazania ? bede wdzieczny za pomoc.

Dodane 21.12.2011 (Śr) 22:25

Mam ten sam problem i nie umiem go rozwiazac :frowning: czy ktos moze podac jakies inne rozwiazania ? Bede wdzieczny za pomoc :wink:

Hej,

Na początek zapisałbym kopię save’ów w jakimś innym katalogu i odinstalował całkowicie grę. Do zakończeniu deinstalacji należałoby usunąć wszelkie jej foldery i przeczyścić dysk jakimś programem - na przykład CCleaner’em. Po restarcie kolejna instalacja gry. Po jej uruchomieniu ustawiasz opcje grafiki i tak dalej i zaczynasz rozgrywkę. Zaraz po jej uruchomieniu robisz save’a i wychodzisz z gry. Następnie podmieniasz plik save’a. Cokolwiek to dało?

Może się zdarzyć, że błędne ustawienia gry mogą powodować problemy z uruchomieniem jej - a jak pisał Łukash - Twój plik konfiguracyjny jest nieco inny. Zresztą plik save’a przeglądany w systemowym notatniku zdaje się być krótszy niż plik zamieszczony przez Łukash’a - może to wynikać z innego etapu w grze, albo z błędu zapisu… Zresztą pamiętam, że podobny problem miałem z dość wiekową już grą Return To Castle Wolferstein - tam też bardzo często wyskakiwały błędy save’ów. Rozwiązaniem pośrednim okazało się save’owanie na krzyż - czyli raz na pierwszym slocie, raz na drugim. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Czyli mam włączyć grę, rozpocząć nową fabułę i grać aż do sava?

Hej,

Jeśli możliwość save’owania nie jest dostępna na żądanie, a tylko w z góry ustalonych momentach, to tak właśnie zrób. :slight_smile: I niestety jeśli faktycznie tak jest, to i możliwości zapisywania na krzyż nie są dostępne… Aczkolwiek zawsze po zapisaniu można z’back-up’ować dany save i zawsze przechowywać dwie jego ostatnie wersje - tak na wszelki wypadek. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus