Battlefield 1 spadki fpsów

Witam

Specyfikacja mojego komputera to: gtx 970, i5 4460, 8 gb ramu. W bfie mam 35-65 klatek, gra jest niegrywalna. Nie ważne jakie wybiorę ustawiania graficzne. Z góry dzięki za pomoc.

Zasilacz ?? Podaj typ i moc.

 

 

Thermaltake 530w

Zaktualizuj sterowniki do karty graficznej i dźwiękowej

wywal geforce experiance

ustaw profil zasilania na wysoką wydajność

sprawdź poziom fragmentacji i zdefragmentuj dysk systemowy i z grą (o ile nie masz ssd) - sprawdź też czy dysk nie mieli podczas tych spadków

skombinuj sobie jakiś soft monitorujący z OSD, np MSI afterburner i podczas grania obserwuj czy nie dzieje się nic dziwnego (np spadki taktowania karty graf., temperatury etc)

pamięć wirtualną masz włączoną? spróbuj ręcznie ustawić np. na 4GB 

Właśnie ten mój dysk dziwnie się zachowuje ostatnio. Wydaje głośne, dziwne dźwięki. Lampka od pracy dysku świeci często ciągłym światłem, przy braku obciążenia (np pulpit). Sterowniki zaktualizowane, chociaż nie wiem czy do karty dźwiękowej. A o co chodzi z tą pamięcią wirtualną, bo się nie orientuje. I jak mogę sprawdzić czy stan mojego dysku jest okej? Experience wyrzuce, ale dopiero jutro, teraz brak czasu na bawienie się tym.

Cristal Disc Info.

 

Pobierz i wrzuć screena.

http://imgur.com/a/jy7VD screen z tego programu. @Pangrys

 

 

 

 

@silvver 

Zaktualizowałem sterowniki

Usunałem GF Experience

Profil zasilania był już ustawiony

Zrobiłem defragmentację

Nie wiem dokładnie o co chodzi Ci z tym mieleniem, mam patrzeć na lampkę od pracy dysku?

Patrzyłem na MSI afterburner i nie zaobserwowałem jakiś dziwnych rzeczy

Pamięć wirtualną miałem ustawioną na 8 gb

Nic nie pomogło :<

Może spróbować zrobić format systemu? dodam, że używam Windowsa 7.

Nie grywalna że co że z 65 klatek nagle spada do 35? Jeśli tak to prawdopodobne spadki użycia gpu lub twój ram może być jednym z tych które się ścinają. (np niektóre goodramy) Podaj jakie masz kości ram czy 2x4 czy 1 8gb i jaki model. Musisz przyjrzeć się dokładnie odczytom z MSI afterburnera. Na pewno nie zauważyłeś niczego dziwnego? Np użycie gpu? 

Edit: Ogólnie dziwna sprawa bo np jak ja mam jakiś podobny problem to zazwyczaj spadki użycia gpu z niewiadomych przyczyn.

Nie to nie jest tak. Podałem przedział od 35 do 65 ale głównie to jest około 40/50. Hyperxy niebieskie 2x4. W innych grach jest okej. Sprawdzałem na wiedzminie i na ultra 40/50 klatek jest, czyli w normie. Wydaje mi się że jest to coś z ustawieniem gry, może jakieś sterowniki. A może po prostu powinienem poczekać na jakąś łatkę :confused:

Teraz rozumiem. Cały problem leży w tym że ta gra ma jeszcze problemy z optymalizacją i dopiero po jakimś patchu to naprawią. Tak jest u każdego możesz testy na yt zobaczyć nawet. Np. i3 6100 z gtx 1060 na ultra 75fps ale spada do 50 i tak samo w innych kompach. Po prostu ta gra nie jest jeszcze w 100% gotowa i dlatego są problemy z optymalizacją. 

 

Szukałem trochę i są jakieś porady na yt jak to naprawić, jutro spróbuje coś i dam znać, może komuś się przydadzą moje obserwacje.