Battlefield 3 dobry sprzet?

Siema mam gre Battlefield 3 i strasznie mi sie cina mój sprzet :

Procesor: intel core 2 dual 1.8 Ghz (mam zamiar kupić intel core 2 quad q9300 4 rdzenie 2.5 Ghz będzie dobry?)

Ram:2Gb

Karta Graficzna :Nvidia GeForce 9500GT 1gb DDR2

Zasilacz : 230V (500W)

Płyta Główna : Gigabyte GA-G41M-ES2L

jeśli coś nie tak to doradzcie coś w rozsadnej cenie i powiedzcie czy procesor który mam zamiar kupić jest dobry i na jakich detalach pójdzie mi gra.

Z góry dzieki.

Będzie dobry.

Karta nie będzie dobra :wink: i procek przy niej nie rozwinie skrzydeł .Na tej karcie +/- niskie detale na BF3.

sopelek224 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Poza tym, na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba.

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

co to znaczy ze procek nie rozwnie skrzydel bo troche zielony jestem. xd a jaka karte proponujesz.? i na jakich detalach pujdzie gra z ta karta.?

Wymagania sprzętowe BF 3:

Minimalne wymagania systemowe:

System operacyjny: Windows Vista (Service Pack 2), 32 bity

Procesor: 2 GHz Dual Core (Core 2 Duo 2.4 GHz lub Athlon X2 2.7 GHz)

Pamięć: 2 GB

Dysk twardy: 20 GB

Karta graficzna (AMD): zgodna z DirectX 10.1 i wyposażona w 512 MB RAM (ATI Radeon 3000, 4000, 5000 lub 6000, o wydajności porównywalnej z ATI Radeon 3870 lub lepszej)

Karta graficzna (NVIDIA): zgodna z DirectX 10.0 i wyposażona w 512 MB RAM (NVIDIA GeForce 8, 9, 200, 300, 400 lub 500, o wydajności porównywalnej z NVIDIA GeForce 8800 GT lub lepszej)

Karta dźwiękowa: zgodna z DirectX

Klawiatura i myszka

Napęd DVD Rom

Zalecane wymagania systemowe:

System operacyjny: Windows 7, 64 bity

Procesor: Quad-core

Pamięć: 4 GB

Dysk twardy: 20 GB

Karta graficzna: zgodna z DirectX 11 i wyposażona w 1024 MB RAM (NVIDIA GeForce GTX 560 lub ATI Radeon 6950)

Karta dźwiękowa: zgodna z DirectX

Klawiatura i myszka

Napęd DVD Rom

Nie ma się co dziwić, że ci się tnie.

Ten Quad co chcesz kupić wystarczy ale najlepiej jeszcze go podkręcić chociaż do 3 GHz.

Kartę graficzną musisz wymienić też bo ta co masz to nadaje się najwyżej do Battlefielda 2.

Ja mam na stacjonarnym Dual Core E6300 2,8GHz podkręcony do 3,56GHz, 4 GB DDR2 RAM, NVIDIA GeForce 9800GT 1GB GDDR3 RAM,

płyta gł. podobna jak u ciebie tylko, że G31.

W kampani dla jednego gracza mogę na tym sprzęcie grać na prawie wysokich detalach w rozdziałce 1280x1024, na razie nie mam możliwości zagrać w trybie multiplayer ale sądzę , że wtedy będę musiał przestawić na co nawyżej średnie detale.

P.S. Sam doby procesor na nic ci się nie zda przy twojej karcie graf. w tej grze bo i tak wszystko zwolni ta karta i wielkiej różnicy nie będzie.

Minimum, żeby jako tako pograć, to karta graficzna GF 9800GT z DDR3.

P.S. Należy jeszcze wspomnieć oczywiście, ze ci co mają Windows XP nie mają w ogóle co startować do tej gry bo w XP nie ma DirectX 10.

a jak kupie ten procek i ramu dokupie do 4gb to zagram na wysokich z ta karta.?

Np w grach jego moc będzie ograniczana przez kartę graficzną.

A na jakich detalach chcesz grać ,i jaki budżet przewidujesz na kartę ?

Nie .

chciałbym zagrac na wysokich detalach ale myślałem żę karte graficzną mam dobrą ;/ a jak narazie kasy nie mam to moge jedynie kupić procka i ewentualnie ramu ;/

a na średnich pójdzie.?

Twoja chyba nawet nie jest w minimalnych .Ewentualnie pociągnie minimalne .Także procesor i RAM ,dokupić możesz ,ale wydaję mi się ,że na fajerwerki nie ma co liczyć.

na karte to narazie nie ma opcji bo jak patrze na allegro to po 700-800 zł ;/

Jeżeli chcesz sobie pograć to musisz wyskrobać kase chociaż na ta kartę 9800GT ale w żadnym wypadku z DDR2. taką kartę dostaniesz na allegro za mniej niż 200 zł, a jak dobrze poszukasz to może wystarczy nawet 100zł z hakiem.

Skoro brakuje ci kasy to ja bym ci proponował zakup jakiegoś szybkiego Core 2 Duo zamiast Core 2 Quada i wtedy może ci wystarczy na jakąś lepsza kartę graficzną.

Dokładnie luger , dobrze radzi ,jeżeli chcesz grać w BF3 “tu i teraz” to lepiej podzielić budżet na procka+ram+karta.Z tym że q9300 to dobra sprawa ,4GB RAM to też dobra sprawa…kupując coś “gorszego” zamkniesz się na rozbudowę zapewne na jakiś czas.

wiesz co ja wole kupic tego core quad bo każda gra jaka teraz wyjdzie to ma wymagania procesor 4 rdzeniowy i dokupie te ramy i pogram moze na srednich…

sopelek224 , tak będzie rozsądniej.

Ale na fajerwerki nie licz :slight_smile:

Zapewne z ta kartą na średnich sobie nie pograsz, a o multiplayer to zapomnij bo będziesz psuć zabawę innym swoimi wysokimi pingami, przy założeniu, że punk buster sam cie wcześniej nie wywali :lol:

wiem ,wiem nie licze xdd ale na srednich pójdzie fajnie i płynie.?

ale nie przesadzaj bo jak teraz gram na niskich detalach to nie tnie sie tak bardzo a jak dokupie procka i ramu to nawet na srednich nie pogram…??? !!

Zgadza się. ![-o<

GF 9500GT to GF 8600GT pod nową nazwą, jak jeszcze to połączysz z DDR2 to już jest masakra. #-o

to co procek i ram nic nie daja tylko karta najwazniejsza.?

Sprzęt musi współgrać ,i wszystko musi raczej pasować do siebie pod względem wydajności.Co z tego że procesor będzie przeliczał bardzo szybko jak np pamięci na karcie graficznej są wolne ?

Nie, że karta najważniejsza, ważny jest każdy z tych podzespołów.

Przykład obrazowy : wyobraź sobie Ferrari (procesor Quad) na polnej drodze (GF 9500GT), jak szybko pojedzie ?