Battlefield 3 - problem z uruchomieniem na laptopie

Witam, na wstępie powiem że słyszałem już że laptopy nie są najlepsze do gier, ale wyjeżdżam na parę dni, a łatwiej wziąć ze sobą laptopa niż komputer stacjonarny, a chętnie pograłbym wieczorami :slight_smile:

Mój problem polega na tym, że przy instalacji Battlefielda 3 na PC wszystko się uruchamia i nie ma kłopotu. A gdy zainstalowałem grę na laptopie, coś jest nie tak: gra uruchamia się w oknie, a nie na pełnym ekranie. Poza tym mysz działa, ale nie mogę nigdzie kliknąć, wchodzić w opcje itd. mogę tylko za pomocą klawiatury.

Myślę że sprzęt nie jest zły, procesor to Core i7, 8 GB RAMu, Radeon HD 6770M 2GB (wg Windowsa sterowniki są najnowsze), do tego Glacier NC400. Grywam na tym sprzęcie w COD 2, wiem że to mniej wymagająca gra, ale tam wszystko hula aż miło. Nie zależy mi na grze na full detalach, chciałbym żeby po prostu wszystko ruszyło. Dodam że komputer stacjonarny jest gorszy od laptopa, tam BF śmiga na GeForce 9600GT :wink: Czekam na pomoc, pozdrawiam

Battlefield 3 na low powinien śmigać nawet na medium

napisałeś (wg Windowsa sterowniki są najnowsze) na to nigdy nie patrz wejdź na stronę producenta i ściągnij najnowsze !

1.Po pierwsze należy zaktualizować sterowniki karty graficznej ATI.

2.Zaktualizować bios będzie na stronie producenta.

3.Wchodzimy do biosu i wybieramy zakładkę ‘Configuration’ i ustawiamy opcję ‘Switchable Graphics Mode’ na ‘Fixed’ jeśli jest ustawione na 'Dynamic"

ustawiasz kartę graficzną wysokiej wydajności, czyli ATI (pod prawym przyciskiem myszy na pulpicie znajduje się wybór karty graficznej)

Jak masz wszystko aktualne spróbuj zacząć od punktu 3

I teraz powinno działać :slight_smile:

Pełny ekran Alt+Enter. Może to wystarczy.

Alt+Enter już próbowałem, nic to nie daje.

A czy sterowniki po prostu zainstalować na te stare, czy usunąć je i dopiero wgrać nowe? Czytałem kiedyś artykuł o tym jak usuwać sterowniki, jednak wtedy robiłem to z grafiką Nvidii

Możesz spokojnie na stare - kiedyś trzeba było usuwać.

Zainstalowałem nowe sterowniki, nie wiem czy dobrze, bo zostały one zainstalowane w zupełnie nowym folderze C:/AMD, więc nie wiem czy dla karty graficznej miało to jakieś znaczenie, w każdym razie stare sterowniki pewnie wciąż są na dysku (i go zaśmiecają :mrgreen: ).

Włączyłem grę, była w trybie pełnoekranowym! Tylko zacząłem się bawić ustawieniami grafiki, zmieniłem rozdzielczość do normalnej dla mojego monitora, czyli 1600x900, i zaczęło dziać się to samo. Chciałem wrócić chociaż do stanu w którym był tryb pełnoekranowy, i już zostawić to tak jak było, ale też nie dało rady…

Do folderu C:/AMD/ została rozpakowana paczka ze sterami, jeżeli nic nie zmieniałeś, stamtąd dopiero zostały automatycznie zainstalowane.

Możesz ten folder usunąć bo jest to tylko instalator sterowników. Tak jest w przypadku sterów NVIDIA więc przypuszczam, że z AMD jest to samo. Co do reszty to nie wiem.

Pobawiłem się z tym “switchable graphics mode” i wygląda na to że tryb pełnoekranowy działa :slight_smile: Teraz gdy będe chciał zagrać mam za każdym razem zmieniać ustawienia grafiki z “oszczędzanie energii” na “wysoka wydajność”? I może pobawiłbym się jeszcze gdzieś w ustawieniach, bo myślałem że ta grafika będzie lepiej wyglądała…