Battlefield 3 - wyłącza się po paru minutach

Witam, kupiłem sobie dzisiaj Bfa, ściągnąłem przez Origin, wszystko ok. Gram na ustawieniach średnie/wysokie przy stałych fpsach. Pierwsze gry wyskakiwały mi jakieś dziwne artefakty, pojawiały się kreski i tym podobne. Znalazłem na oficjalnej stronie nvidi sterowniki beta które naprawiały właśnie artefakty na kartach graficznych z serii 400 i 500, moja to GTS 450 . Po zainstalowaniu i zresetowaniu kompa, gra chodziła nawet płynniej i bez artefaktów. Teraz po graniu około 15 minut gra dostaje zwiechy kompletnej, dźwięk powtarza w szybkim tempie dźwięk i zostaje tylko reset. Być może to temperatura, przy graniu w inne gry jest jakieś 50 do 60 stopni na gpu max, a w BF jest ok. 80 na procku i 60-65 na gpu. Grałem wcześniej w BFa na tej samej specyfikacji ale w single player, tam nie było żadnych problemów. Co robić?

Specyfikacja:

MSI P35 Neo-f

GTS 450 GDDR5 512 mb

5 GB ram

Q8200 2.34 GHz

Zasilacz 530 W ModeCom Carbon

Podkreślę jeszcze : Wszystkie inne gry działają bez problemu.

Nie ma co,multi jest wymagające a jeżeli chodzi o temp. procka to 80 do jest troche za dużo moim zdaniem,może odśwież go troche,nowa pastę termo pod radiator… A do grafy ściągnij zwykłe najnowsze stery a nie jakieś beta. do tego sprawdź napięcia na zasilaczu na wtyczce molex 12v pod obciążeniem(miernikiem a nie programem)

Komputer Stacjonarny

wymagania sprzętowe: Quad Core i5 2.6 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 560 lub lepszy), 20 GB HDD, Windows Vista/7

bez przesady,ja gram w single ze swoim sprzętem i radkiem 4850 na średnich płynnie w 1280x1024

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj … -4187.html Tu można poczytać trochę więcej o wymaganiach :stuck_out_tongue: U mnie w mullti chodzi na Ultra-co do singla to nie wiem bo nie grałem jeszcze.

A więc rozwiązałem problem :smiley: . Nie chodzi tutaj o żadne wymagania i inne pierdoły, bo jak to możliwe, że gra chodzi mi na średnie/wysokie, a po chwili po prostu sie ścina. Chodzi o karte dźwiękową. Po wyłączeniu z biosu karty dźwiękowej (realtek hd audio) gra chodzi bez problemu. Najprawdopodobniej gra nie jest zbyt kompatybilna z zintegrowanymi kartami dźwiękowymi. Ma ktoś może pomysł jak uruchomić tą gre z dźwiękiem? :smiley:

Ja również mam integrę Realtek i jakoś gram z głosem-na tym forum http://forum.pclab.pl/topic/645782-Battlefield-3/ jak sobie poczytasz ten temat to dowiesz się że problemy to mają ci co mają dodatkowe karty dźwiękowe.

Bzdura. Ja równiez mam zintegrowanego Realtek’a i przeszedłem tą grę bez najmniejszych problemów na ustawieniach ultra, tak więc raczej wina nie leży w braku kompatybilności.