Battlefield 3 zawiesza komputer i zasady serwerów

witam nie wiedziałem gdzie dac temat to daje tutaj

1 mam problem z battlefield 3 otóż gra na serwerach z punkbusterem zawiesza mi komputer (pogram czasami 10 min. czasami 30) wydobywa sie dzwienk z głośników i zawiecha pomaga tylko restart kompa przeczytałem na innych forach ze gryzie sie punkbuster z karta dzwienkowa (realtek taką mam ) a jak gram na serwerach z wyłąnczonym to moge grac godzinami i wszystko dziala elegancko, punkbuster zaktualizowany stery grafiki dzwienku też windowsa (aktualizacje także )jak to naprawic ??

2 gdy wchodze na jakis serwer i gram np bronia SKS to wywalają mnie z serwera i pisze ze dana bron jest nie dozwolona na tym serwerze i tu mam pytanie gdzie przeczytac informacje na temat danego serera co wolno używać a czego nie

dodam gra spełnia wszelkie wymagania i oryginalna

Ad. 2. Najczęściej w oknie czatu wyświetla się komenda, np. @rules, jaką należy wpisać aby zobaczyć reguły rozgrywki na danym serwerze.

hah miałem ten sam problem z bf2 i znalazłem rozwiązanie na youtube jakiś koleś wyjaśnił.

Więc występuje jakiś konflikt między PB a zintegrowana karta dzwiękowa pod windows 7x64 … jeśli właśnie na takim sprzęcie działasz to rozwiązaniem jest zakup jakiejś karty dzwiękowej :wink:

ok to dzwienkówke kupie se a co do zasad to gdzie jest ten czat ??

Jak wejdziesz na jakiś serwer to chat jest wyświetlany standardowo w lewym górnym rogu. Jeżeli go nie widzisz to spróbuj zmienić widoczność czatu (klawisz H). Aby wpisać “!rules”, “@rules” czy cokolwiek innego, naciśnij:

  • J aby napisać do wszystkich

  • K aby napisać do Twojego zespołu

  • L aby napisać do Twojej drużyny

Nie ma znaczenia do którego czatu napiszesz !rules/@rules.

dzienki

Nie kupuj nowej karty tylko poczekaj na patch’a …

a kiedy ten patch ma wyjsc ??

z tego co widziałem to problem jest już dość stary :wink:

Na patcha nie ma co liczyć. Nie widziałem aby w changelogu do najnowszego R4 była jakakolwiek wzmianka nt. fixa do Realteka. Najlepsze wyjście to kupno jakiejś dźwiękówki za paręnaście zł albo pogrzebania na necie. Gdzieś widziałem posta w którym problem rozwiązano. Wystarczyło z tego co pamiętać usunąć HDAudio i zainstalować od nowa sterowniki. Poszukaj na forum.battelfield.pl

a wystarczy karta dzwienkowa na usb ???

hmmm w tym poradniku co ja znalazlem gosc mowil zeby wylaczyc w biosie karte zintegrowana ja tego nie zrobilem tylko podlaczylem starego SB live i nie mam takich problemów już… myśle że ta na usb też by rozwiązała problem

Tak, wystarczy że odinstalujesz sterowniki, wyłączysz zintegrowaną dźwiękówkę w BIOSie, podłączysz tę na USB i zainstalujesz sterowniki.