Battlefield 4 jaka karta graficzna?

Witam,

kupiliśmy synowi Battlefield 4 w listopadzie. Nijak grać się nie da na multi. Po kilku minutach zrywa niemiłosiernie.

Robiliśmy test w grze pokazywało nam zbyt dużą utratę pakietów internetowych. Akurat kończyła nam się umowa z neostradą 20 to zmieniliśmy na UPC 60. Dalej ta sama utrata pakietów. Wydaje mi się,że może to być wina karty graficznej (za słaba).

 

płyta:GA-890GPA-UD3H

procesor: AMD Phenom II x 4 965

pamięć: 4 giga Goodram 1333

karta graficzna : Saphire Radeon HD 6770

zasilacz: Fortron 500

 

Jeśli faktycznie zmienić kartę graficzną to na jaką? nie musi gra działać na najwyższych,najważniejsze,żeby w ogóle dało się grać.

W pierwszej kolejności - określ się co do kwoty jaka chcesz przeznaczyć na nową kartę.

Poza tym - RAMu przydałoby się 2x tyle co masz. Procesor też potworem nie jest.

400zł plus minus

wymień zasilacz na jakiś przyzwoity , podkręć procesor tak do 3,8- 4 ghz, zmiejsz ustawienia graficzne gry  , a jak to nie pomoże dołuż ramu a karta graficzna np . gtx 660 np od MSI twin frozr zrób porządek na kompie (programy działające w tle ,autostart itp …)

Za te pieniądze nie kupisz nic co będzie jakoś specjalnie mocniejsze od aktualnie posiadanej karty.

tak generalnie, to nie powinno być problemów z płynnością, sama gra jest optymalizowana pod AMD -> http://bf4central.com/2013/08/best-graphics-cards-for-battlefield-4/

 

30GB to sporo miejsca, może dysk nie wyrabia?

a niemasz przypadkiem włączonej zintegrowanej karty graficznej , wbudowanej w mobo …Zintegrowany układ graficzny ATI Radeon HD 4290 

Nie mam. Przy montowaniu drugiej karty w biosie wyłączyłam kartę zintegrowaną.

Menadżer urządzeń pokazuje mi tylko HD 6770.

może jakiś program działa w tle i zżera sporo zasobów , czasami się pobierze jakiś mały pliczek a z nim jakieś toolbary , oczyszczacze kompa i takie tam …

 

jeżeli w menedżerze zadań w zakładce wydajność ,(najlepiej od razu po włączeniu kompa włączyć ten menedżer)  użycie cpu wyraźnie skacze ku górze to zapewne jakiś syf się zainstalował i “ciągnie” zasoby

Sprawdziłam wydajność i cpu utrzymuje się na poziomie 3%