Baza danych Agencji Ochrony

Witam, ogólnie na początku chce zaznaczyć że średnio się znam na bazach danych wiec trzeba mówić do mnie lajtowym “językiem”. Na projekt mam zrobić bazę danych oraz aplikacje do niej dla agencji ochrony. Bazę będę robić w mssql server 2005 zaś aplikacje w C#. Jednak największy problem mam z ogólna koncepcją tej bazy, chodzi o diagram erd i ogólne relacje miedzy tabelami, na razie mam tabele klienci, pracownicy, zlecenia, oddziały, strefy, pojazdy. I mam prośbę ponieważ nie za bardzo ogarniam na jakiej zasadzie pracuje agencja ochrony i czy ktoś pomógłby mi przynajmniej ze stworzeniem diagramu erd bądź jakimiś poradami pomysłami.

Pozdrawiam.

To nie działa tak, że Ty mówisz potrzebuję bazy A i odrazu wszyscy lecą i mówią: no skoro A to robisz takie i takie tabele, powiązane takimi i takimi relacjami. To Ty musisz znać system który modelujesz. Określenie ‘baza danych Agencji Ochrony’ jest tak ogólna, że można pod to podpiąć wszystko. To Ty musisz zdecydować jaki zakres objęty jest Twoim projektem, co i w jaki sposób modelujesz.