Baza danych w Excelu

Mam do zrobienia zadanie. Wiem, że nie pomagacie robić zadań domowych, ale równie dobrze mogłem napisać co innego. Mniejsza o to, liczę, że jednak mi pomożecie, bo jest to jedyne forum, które regularnie odwiedzam…

Mianowicie nie chcę, aby ktoś zrobił za mnie zadania. Oczekuję tylko nakierowania jak się za to zabrać, więc chyba nie lamię regulaminu… a więc muszę “Wykonać bazę danych z 20rekordami o filmach , każdy rekord musi mieć pola: nr.filmu,rok produkcji, reżyser, czas trwania, gatunek filmu,znani aktorzy, tytuł, kraj produk. Utworzyć formularz który pozwoli na oglądanie rekordów na oddzielnych polach” - skopiowane. I nie jestem pewien czy dobrze rozumiem polecenie.

Poprawcie mnie czy dobrze rozumuje. Mam wykonać strukturę bazy z tymi wpisami, ok to umiem. Następnie zrobić np. obok pole, które ma robić za formularz? Zapytam inaczej co to ma być ten formularz?

Nie pracuję na co dzień z Excelem stąd moje głupie pytania… właściwie dziś jest mój pierwszy raz.

Za pomoc dziękuję.

Uruchom akcesa, znajdziesz podczas budowy bazy zakładkę “formularz”, to nic innego jak maksymalnie uproszczony sposób wprowadzania danych do bazy, nie tabelaryczny a taki trochę bajerancki. Nauczyciele, nie wiem czemu zawsze tego wymagają.