Baza danych w xls przeróbka na pocztowe formaty


(uphate) #1

Witam poszukuję oprogramowania lub programu dzięki któremu wyciągne jedną kolumnę z pliku .xls tylko z emailem i zapiszę tak by był odczytywany przez facebook lub tak bym mógł tą baze danych np. wgrać na konto poczty o2,wp itd.

Jakim programem to zrobić? Bo wklejanie kolumny bazy 5tys ludzi do notatnika i z notatnika wklejanie po kolei gdzieś nie ma sensu.


(skrzek) #2

musisz wrzucać dwa takie same wątki na forum?

pomyśl trochę… chcesz zaimportować to webowego klienta poczty e-mail. tak?

to wejdź na pocztę - znajdź opcję eksportuj do csv. sprawdź w excelu jak przygotowany jest plik. utwórz taki sam ze swoimi danymi i zapisz jako csv. zaimportuj.


(uphate) #3

Muszę bo trochę się różnią między sobą. Nie ma czegoś takiego jak eksportuj do csv. Posiadam dwie bazy danych jedna w xml druga w csv, chciałbym wrzucić je do facebooka (zaimportować) ale na facebooka można importować tylko z programów pocztowych lub w formatach programów pocztowych. Teraz pytanie jak zaimportować do programu pocztowego by potem wyeksportować albo jakieś inne pomysły macie?


(skrzek) #4

no fakt nie zrobiłeś ctrl+c i ctrl+v.

To zaskoczę Cię - poczta wp posiada opcję eksportu i importu pliku csv. (o2 nawet nie chce mi się sprawdzać w takiej sytuacji, ale skoro takie opcje są w onecie, czy gmailu, to podejrzewam, że tam jest podobnie).

Dokładnie tak jak napisałem wyżej.