Baza danych - za duża wielkość

Mam następujący problem… zapisałem na dysku bazę danych forum i zajmuje ona prawie 4MB ale nie mogę jej zaimportować na inną stronę bo w PhpMyAdmin [pisze ze można najwyżej 2MB plik zaimportować… wiec mam pytanie jak to zrobić?

Kup lepszy serwer.

Z tego,co piszesz wynika że to ograniczenie jest narzucone przez konfiguracje PHP i nie możesz importować bazy,przesyłąjąc plik na serwer przez formularz.

Możesz jednak spróbować przesłać go przez ftp i skorzystać z jednego z wielu skryptów w PHP,służących do importu bazy z pliku (lub napisać własny).

Niestety nie podam Ci przykładowych nazw,bo nie pamiętam ale to podstawa do własnych poszukiwań.

Powodzenia!

Nook , chyba mnie źle zrozumiałeś. Mam forum na ovh miejsce na bazę danych mam bodajże 6MB wiec mam jeszcze miejsce.

Ale chyba znalazłem inny sposób po prostu spróbuję pojedynczo dodawać wszystkie tabele i może jakoś się uda.

Podziel plik, wrzucaj po kawałku.

Ew. zrzuć jeszcze raz, ale pomiń tabele, które nie są niezbędne, np. read_history i search_keywords w przypadku phpBB2.

skorzystaj z tego skryptu:

bigdump

wgraj plik sql na serwer

w pliku bigdump.php zmień na swoje ustawienia:

wgraj bigdump.php na serwer i uruchom go z przeglądarki

tym skryptem mozna wgrywac baze o dowolnej wielkosci oczywiście nie większą niz dopuszczalna wielkośc bazy dla danego serwera

skorzystaj z MySQL GUI Tools Bundle for 5.0 r12 http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=144&id=2054

najlepsze oprogramowanie do zarządzania bazami MySQL wg mnie oczywiście