Bazy danych

Nie wiem czy w dobrym miejscu to pisze, dlatego jak co- proszę o wyrozumiałość. Gdzie ja mogę znaleźć jakieś bazy danych? Chodzi mi o medyczna bazę, najlepiej powiązaną z miażdżycą.

y? bazę danych czego?

Związaną najlepiej z miażdżyca, czyli żeby zawierała jak się ta choroba rozkłada na wiek, płeć, miejsce zamieszkania itp

to raczej zdecydowanie nie ten dział :wink:

najlepsza pewnie będzie biblioteka jakiejś akademii medycznej i jakieś roczniki statystyczne albo coś w tym stylu :wink: gotowej bazy danych raczej nie dostaniesz, prędzej statystyki, bazę danych będziesz musiał(a) zbudować samemu, jakieś statystyki znajdziesz tutaj (dokument anglojęzyczny). ewentualnie popytaj studentów akademii medycznych, być może wskażą jakąś konkretną książkę, gdzie tego typu informacje były by zawarte.

Właśnie jestem studentka medycyny :slight_smile: i potrzebuje dostać ( za darmo) jakąś gotową bazę danych, bo wątpię, że sama zrobię, bo się na tym kompletnie nie znam :frowning:

Złączono Posta : 02.11.2007 (Pią) 12:50

A skąd wziąłeś te statystyki? I w jakim programie mogę je otworzyć, bo mi się nie chce w excess :frowning:

to jest niestety dokument pdf, znaleziony na http://en.wikipedia.org/wiki/Atherosclerosis#References punkt 3

a może powiesz w jakim celu ta baza, to będzie łatwiej kombinować

to ma być tak: koło 30 osób i w kolumnach mają być takie dane jak- płeć, wiek, miejsce zamieszkania, poziom cholesterolu, ciśnienie tętnicze krwi itp

Naruszenie punktu 2.9 regulaminu