Bazy Danych

Witam.

Mam pytanie. Co sądzicie o specjalności Systemy Baz Danych. Jak wypada ona w porównaniu do innych takich jak: programowanie, sieci komputerowe, aplikacje internetowe. Co jest opłacalne uprawiać później jako zawód? Jak oceniacie trudność materiału do nauki w danej specjalizacji. Ostatnio zainteresowałem się mocno bazami. Chce też o szkole otworzyć jakąś małą firmę w tym kierunku. Jest to opłacalne? Jeśli chodzi o pisanie stron to myślę, że rynek jest już nasycony. Wszelkie uwagi mile widziane. Naprawdę będę wdzięczny. :slight_smile:

Tu nie chodzi o to ci jest opłacalne, tylko to co lubisz. Jeżeli będzie to twoja pasja i będziesz miał z tego naprawdę duże umiejętności, większe niż przeciętne to będzie to bardzo opłacalne. W przeciwnym razie nie masz co się tym zajmować. W porównaniu do innych jest tak samo. Wszystko zależy od tego co potrafisz. Każda firma jest opłacalna, gdy tylko z głową ją prowadzisz i konkurencja nie zdmuchnie cie z rynku. Zacznij od reklamy. Pokaż się że istniejesz, zacznij od małych rzeczy a skończ na tym największych

Pozdrawiam

damdam00 , Zmień tytuł, by był związany z problemem, korzystając z przycisku EDYTUJ.

Zapoznaj się z TYMI informacjami.

Bazy danych, a więc też język SQL, niezbyt porywająca, optymalizacja baz danych, normalizacja, selekcjonowanie informacji, sortowanie, tworzenie przede wszystkim za pomocą języka SQL, przerabiałem ten temat i jakoś mi nie przypadł do gustu, to tylko moje zdanie, bardziej zainteresowały mnie sieci komputerowe.

Jesteś w technikum , tak?

Ja bym wybrał na twoim miejscu sieci komputerowe.