[BCB C++] wysyłanie maili

Witam, to mój pierwszy post więc: “miło mi mam na imię Sebastian”:slight_smile:

Do rzeczy. Piszę aplikacją w c++ builderze i mam pewien problem. W jaki sposób wysłać maila? Znalazłem pełno informacji na ten temat żadna jednak nie rozwiązuje mojego problemu. Mail chciałbym wysłać za pomocą skonfigurowanego MS Outlocka więc nie trzeba konfigurować serwerów, loginów i haseł czyli teoretycznie prościej. Ale konieczne jest żeby oprócz odbiorców (więcej niż jeden) było też kilka osób jako “DW - do wglądu” outlock umożliwia rozdzielenie odbiorców w ten sposób. No i oczywiście chciałbym żeby treścią maila była zawartość Label->Caption (lub ewentualnie Memo jeśli inaczej nie da rady). Ktoś robił już coś takiego? Byłbym naprawdę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc, z góry dzięki.

http://programowanie.cal.pl/cyfbar/differ.html#differ6

Widziałem to… Nie rozwiązuje to problemu. Nie ma jak dodać odbiorców “do wglądu” no i sama teść maila musi być podana w formule a nie w Label->Caption jakimś (albo ja nie wiem jak;).

A dałoby radę trochę jaśniej? Niby coś już kiedyś robiłem w BCB ale nic z mailami i netem…

Dodane 17.10.2012 (Śr) 14:19

No dobra, wiem jak dodać odbiorców “DW”, pytanie teraz w jaki sposób wstawić zawartość Memo do funkcji ShellExecute? Nie działają ani średniki, ani apostrofy… Ma ktoś jakiś pomysł?