Bear Share-nie mogę połączyć się z Gnutellą

(Kimberly45) #1

Od dawna bez problemu kożystałam z Bear Share 5.2.5 ale teraz zmieniłam komputer i mam tego samego BearShara ale miga mi na czerwono dioda oznaczająca hosty i od czasu do czasu wyświetla mi się komunikat że nie można połączyć się z gnutellą.Liczę na waszą pomoc.

PS.Komputer nie jest moją mocną stroną więc proszę o dokładny opis instrukcji;-)

(matiit) #2

Najpierw napisz jaki masz net. (tzn radiówka, lan, neo)

(Kimberly45) #3

Mam sieć bezprzewodową

(matiit) #4

Możliwe że masz poblokowane porty.

Zapytaj admina o porty potrzebne do działania sieci gnutella

(Kimberly45) #5

A ja sama nie dałabym rady ich odblokować?Dziś był u mnie koleś współpracujący z moim adminem i powiedział że on nie korzystał nigdy z Bear Share więc nie pomorze mi.

(matiit) #6

Jesli są blokowane u dostawcy to nie.

A moze to inny problem.

Masz może jakiegoś firewalla?

Jeśli tak to wyłącz go na czas włączenia Bershare.

(Kimberly45) #7

A co to jest ten firewall?I jak go się wyłancza?

PS.Mówiłam że całkowicie nie znam się na kompie:-)

(SeBoLaS) #8

program chroniący przed atakami z sieci,masz coś takiego jak kerio,comodo albo zainstalowanego Service Packa 2 ?????

Złączono Posta : 23.05.2007 (Sro) 20:43

albo możesz mieć jakiegoś antywira Internet Security ??

Złączono Posta : 23.05.2007 (Sro) 20:47

powiem ci że ja miałem również taki sam problem,cały czas mi mrugała czerwona lampa,u mnie raz wystarczyło przestawić w programie na modem,a drugim razem wystarczyło trochę poczekać aż się połączy

(Kimberly45) #9

Sprawdzałam też moje antywirusy i mam Norton Internet Seciurity oraz Norton Antivirus 2005.Czy mogą one mieć wpływ na połączenie w Bear Share ?

(SeBoLaS) #10

masz zainstalowane oba?? :shock:

(Kimberly45) #11

Wygląda na to że tak:-) Więc ma to jakiś wpływ?

(Pinio150) #12

Nie mozna mieć 2-óch antywirusów. Bo potem "gryza" sie te programy i nie moga prawidłowo wypełniac swoich funkcji. Dlatego radze ci odinstaluj jednego. Zostaw oczywiscie lepszego.

(SeBoLaS) #13

możliwe że tak być może masz zablokowane porty we firewallu od internet seciurity,a po za tym na jednym kompie powinno się mieć jednego antywira dwa antywirusy po pierwsze zamulają kompa a po drugie komp może działać nie stabilnie,nie znam się za bardzo na nortonach ja mam kasperskyego ale lepiej odinstaluj któregoś z nich,odinstaluj starszego

(Pinio150) #14

Moze ja sie zlę wyraziłem. Dwa programy antywirusowe moga byc zainstalowane na jednym kompie ale nie jest to wskazane. Jak to powiedział SeBoLaS komp

Zgadzam sie z SeBoLaS -em