Bear Share-nie mogę połączyć się z Gnutellą

Od dawna bez problemu kożystałam z Bear Share 5.2.5 ale teraz zmieniłam komputer i mam tego samego BearShara ale miga mi na czerwono dioda oznaczająca hosty i od czasu do czasu wyświetla mi się komunikat że nie można połączyć się z gnutellą.Liczę na waszą pomoc.

PS.Komputer nie jest moją mocną stroną więc proszę o dokładny opis instrukcji;-)

Najpierw napisz jaki masz net. (tzn radiówka, lan, neo)

Mam sieć bezprzewodową

Możliwe że masz poblokowane porty.

Zapytaj admina o porty potrzebne do działania sieci gnutella

A ja sama nie dałabym rady ich odblokować?Dziś był u mnie koleś współpracujący z moim adminem i powiedział że on nie korzystał nigdy z Bear Share więc nie pomorze mi.

Jesli są blokowane u dostawcy to nie.

A moze to inny problem.

Masz może jakiegoś firewalla?

Jeśli tak to wyłącz go na czas włączenia Bershare.

A co to jest ten firewall?I jak go się wyłancza?

PS.Mówiłam że całkowicie nie znam się na kompie:-)

program chroniący przed atakami z sieci,masz coś takiego jak kerio,comodo albo zainstalowanego Service Packa 2 ???

Złączono Posta : 23.05.2007 (Sro) 20:43

albo możesz mieć jakiegoś antywira Internet Security ??

Złączono Posta : 23.05.2007 (Sro) 20:47

powiem ci że ja miałem również taki sam problem,cały czas mi mrugała czerwona lampa,u mnie raz wystarczyło przestawić w programie na modem,a drugim razem wystarczyło trochę poczekać aż się połączy

Sprawdzałam też moje antywirusy i mam Norton Internet Seciurity oraz Norton Antivirus 2005.Czy mogą one mieć wpływ na połączenie w Bear Share ?

masz zainstalowane oba?? :shock:

Wygląda na to że tak:-) Więc ma to jakiś wpływ?

Nie mozna mieć 2-óch antywirusów. Bo potem “gryza” sie te programy i nie moga prawidłowo wypełniac swoich funkcji. Dlatego radze ci odinstaluj jednego. Zostaw oczywiscie lepszego.

możliwe że tak być może masz zablokowane porty we firewallu od internet seciurity,a po za tym na jednym kompie powinno się mieć jednego antywira dwa antywirusy po pierwsze zamulają kompa a po drugie komp może działać nie stabilnie,nie znam się za bardzo na nortonach ja mam kasperskyego ale lepiej odinstaluj któregoś z nich,odinstaluj starszego

Moze ja sie zlę wyraziłem. Dwa programy antywirusowe moga byc zainstalowane na jednym kompie ale nie jest to wskazane. Jak to powiedział SeBoLaS komp

Zgadzam sie z SeBoLaS -em