Bęben w leserówce?

Mam pytanie związane z bębnem w drukace laserowej.Konkretnie chodzi mi o drukarkę HP lasrową mono. Chciałbym się dowidzieć jaka jest żywotność takego bębna i ile ewntualnie kosztuje zakup nowego?Słyszałem również że W laserówkach HP beben jest jakoś zintergowany i nie ma możliwości wymiany. Czy to prawda? Bardzo proszę o pomoc.

sieradzkij zadaj to pytanie najlepiej serwisowi hp, powinni wiedzieć najlepiej

Pierwsze pytanie: jaki to model drukarki, bo od tego zależy żywotność bębna. A po drugie, faktycznie jest tak, że bębny w drukarkach HP są zintegrowane z tonerem i nie występują jako części zamienne. Można je co prawda zakupić, ale jak się nigy nie miało do czynienia z takim sprzętem, to nie polecem samodzielnej wymiany. Można więcej zepsuć niż naprawić.

Zazwyczaj w laserówkach kupuje się bęben razem z tonerem, wymienia się moduł i już. Koszt ok. 200-300zł, ponad 2 tyś. wydruków.

Można też dosypać tonera z ksero, ale trzeba wiedzieć jak, i jest rakotwórczy :o . Da się 3-5 razy. Są firmy które zajmują się regeneracją.

Hmmmm toner z ksero kolega powiada… kilka juz regenerowalem, ale nie probowalem z kopiarek dosypywac toneru do drukarek HP. Niby wyglada tak samo, ale to nie to samo. A ja dalej nie wiem, jaka to drukarka…

I jak tu pomoc??? :o

A co z develporem który jest odpowiedzialny za przyciąganie proszku tonera do wałka :o

W drukarkach laserowych HP developer nie wystepuje :twisted: Zreszta musze powiedziec, ze w mojej dotychczasowej karierze nie spotkalem drukarki z deveoplerem. Chyba nikt by jej nie zakupil, bo cena materialow eksploatacyjnych by go pozniej zabila :stuck_out_tongue:

Hmmmmm, tak do końca to nie jest, developer musi być. A jak go nie ma w osobnym pojemniku, to jest mieszany razem z tonerem 8)

Fakt, ale autor mial na mysli, ze nie wystepuje osobno wiec tak jakby go nie bylo. :slight_smile:

Co nie zmienia faktu że proszek do kserokopiarek raczej się do tego celu nie nadaje, chyba że się ma ochotę całkiem zapieprzyć całą drukarkę.